Välj de bästa flygerbjudandena med Bangkok Airways
Gå inte miste om våra fantastiska rabatter där du kan spara upp till 284 kr.
30%
Bangkok
Chiang Mai
Bangkok Airways
Enkel
Economy
tors. 26 nov.
671 kr
955 kr
2%
Shanghai
Phuket
Bangkok Airways
Enkel
Economy
sön 11 okt.
4 257 kr
4 357 kr
1%
Peking
Bangkok
Bangkok Airways
Enkel
Economy
mån 16 nov.
3 538 kr
3 580 kr
Populära flygrutter hos Bangkok Airways
Upptäck populära resmål som Bangkok Airways flyger till och köp flygbiljetter till nästa resa! Oavsett om du planerar en romantisk helg, en familjesemester eller ett soloäventyr kan du boka din flygbiljett och utforska världens mest eftertraktade platser med Bangkok Airways.
Koh Samui
Bangkok
Från 1 136 kr
Sök nu
Bangkok
Koh Samui
Från 1 133 kr
Sök nu
Bangkok
Phuket
Från 595 kr
Sök nu
Bangkok
Phnom Penh
Från 1 094 kr
Sök nu
Koh Samui
Krabi
Från 1 176 kr
Sök nu
Bangkok
Siem Reap
Från 1 581 kr
Sök nu
Bangkok
Chiang Mai
Från 1 167 kr
Sök nu
Koh Samui
Hongkong
Från 1 855 kr
Sök nu
Phuket
Ban Chang District
Från 1 521 kr
Sök nu
Om Bangkok Airways
Flygbolagskod
PG
Flygbolagets namn
Bangkok Airways
Lokalt namn
บางกอกแอร์เวย์ส
Flygbolagstyp
Regionalt flygbolag
Hemland
Thailand
Etableringsår
1968
Rutter
26
Resmål
20
Antal passagerare årligen (miljoner)
4
Flottor
24
Anslutna länder
7
Huvudflygplats(er):
Bangkok-Suvarnabhumis flygplats
Webbplats:
http://www.bangkokair.com/
Resklasser hos Bangkok Airways
Ekonomi-klass
Upplev prisvärd komfort och smidighet med Bangkok Airways Ekonomi-klass som ger en sömlös reseupplevelse för budgetmedvetna resenärer.
Gratis mat och dryck
Underhållning ombord
Business/Första klass
Upplev lyx och komfort uppe i luften med Bangkok Airways Business-klass som erbjuder exceptionell service och en bättre reseupplevelse.
Prioriterad incheckning och ombordstigning
Extra bagagevikt
Tillgång till privata lounger
Underhållning ombord
Strömförsörjning vid sittplatsen
Utsökta måltider
Mer personligt utrymme
Vanliga frågor
-
Vilka är de mest populära rutterna som trafikeras av Bangkok Airways (PG)?
Populära rutter som trafikeras av Bangkok Airways (PG) inkluderar [loop][phrase]Bangkok⇒Koh Samui[phrase] [separator], [separator][conjunctions] och [conjunctions][loop ]. Av dessa rutter är Bangkok=>Koh Samui den mest populära rutten med 4028 flyg per dag. -
Har Bangkok Airways bagageutrymme?
0-1 pieces of luggage are usually permitted for each economy class passenger traveling with Bangkok Airways (PG). This information can vary depending on your flight, so be sure to check your itinerary.