Välj de bästa flygerbjudandena med Thai Lion Air
Gå inte miste om våra fantastiska rabatter där du kan spara upp till 633 kr.
18%
Bangkok
Chiang Mai
Thai Lion Air
Enkel
Economy
sön 23 aug.
342 kr
418 kr
23%
Shanghai
Singapore
Thai Lion Air
Enkel
Economy
ons 7 okt.
2 150 kr
2 783 kr
Populära flygrutter hos Thai Lion Air
Upptäck populära resmål som Thai Lion Air flyger till och köp flygbiljetter till nästa resa! Oavsett om du planerar en romantisk helg, en familjesemester eller ett soloäventyr kan du boka din flygbiljett och utforska världens mest eftertraktade platser med Thai Lion Air.
Phuket
Bangkok
Från 424 kr
Sök nu
Bangkok
Phuket
Från 397 kr
Sök nu
Bangkok
Chiang Mai
Från 480 kr
Sök nu
Bangkok
Singapore
Från 1 091 kr
Sök nu
Bangkok
Mueang Surat Thani District
Från 387 kr
Sök nu
Bangkok
Macao
Från 836 kr
Sök nu
Bangkok
Taipei
Från 1 530 kr
Sök nu
Bangkok
Mueang Chiang Rai District
Från 382 kr
Sök nu
Bangkok
Hongkong
Från 1 305 kr
Sök nu
Om Thai Lion Air
Flygbolagskod
SL
Flygbolagets namn
Thai Lion Air
Lokalt namn
ไทยไลอ้อนแอร์
Flygbolagstyp
Lågprisflygbolag
Hemland
Thailand
Etableringsår
2013
Rutter
40
Resmål
30
Antal passagerare årligen (miljoner)
12
Flottor
20
Anslutna länder
8
Huvudflygplats(er):
Don Mueang internationella flygplats
Webbplats:
https://lionairthai.com/
Resklasser hos Thai Lion Air
Ekonomi-klass
Upplev prisvärd komfort och smidighet med Thai Lion Air Ekonomi-klass som ger en sömlös reseupplevelse för budgetmedvetna resenärer.
Gratis mat och dryck
Underhållning ombord
Vanliga frågor
-
Vilka är de mest populära rutterna som trafikeras av Thai Lion Air (SL)?
Populära rutter som trafikeras av Thai Lion Air (SL) inkluderar [loop][phrase]Bangkok⇒Phuket[phrase] [separator], [separator][conjunctions] och [conjunctions][loop ]. Av dessa rutter är Bangkok=>Phuket den mest populära rutten med 1881 flyg per dag. -
Har Thai Lion Air bagageutrymme?
0-1 pieces of luggage are usually permitted for each economy class passenger traveling with Thai Lion Air (SL). This information can vary depending on your flight, so be sure to check your itinerary.