The Revolution Hotel
Välj datum
-
Välj datum
1 natt
1 rum, 2 vuxna, 0 Barn
The Revolution Hotel
The Revolution Hotel
Visa på karta
Vi erbjuder prisgaranti
Höjdpunkter
Träningsrum
Bar
Perfekt plats
Husdjur välkomna
Bekvämligheter
Alla bekvämligheter
Beskrivning av boende
Visa fler
9,3/10
Renlighet9,4
Bekvämligheter9,0
Läge och interiör9,3
Service9,4
Omgivningar
Attraktion: Chinatown
(330m)
Tågstation: Back Bay Station
(700m)
Attraktion: Boston Common
(1,0 km)
Tunnelbanestation: Back Bay
(440m)
Attraktion: Berklee College of Music
(1,5 km)
Visa på karta
Rum
Gästrecensioner
Tjänster och bekvämligheter
Policyer
9
Revolution Loft:Two Double Beds
2 Dubbelsäng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
1
Rum Premium King
1 King size-säng
Luftkonditionering
Telefon
Hårtork
Trappstegsfri ingång
Sök lediga rum
1
Premium King Room - Accessible
1 King size-säng
Luftkonditionering
Telefon
Hårtork
Trappstegsfri ingång
Sök lediga rum
12
Accessible Bed:King + Bath: down the Hall
1 King size-säng
Luftkonditionering
TV
Handduk
Tandborste
Sök lediga rum
16
Revolution Loft: Enrumssvit
1 King size-säng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
14
Trebäddsrum med badrum på korridoren
1 King size-säng och 1 Enkelsäng
Har fönster
Rökning ej tillåtet
Handduk
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Brailleskylt
Sök lediga rum
11
Studiosvit
1 King size-säng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
12
Revolution Loft: Tillgängligt Queen
1 Queen size-säng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
11
Revolution Loft:Queen
1 Queen size-säng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
7
Säng: King + Bad: I Rummet
1 King size-säng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
4
Fyra Tvåbäddsrum med våningssängar och badrum på korridoren
4 Enkelsäng och 1 Våningssäng
Har fönster
Rökning ej tillåtet
Sök lediga rum
4
Tillgänglig Säng:King Bad:I Rummet
1 King size-säng
Luftkonditionering
Privat badrum
TV
Handduk
Sök lediga rum
16
Gästrum med fyrbäddsängar och badrum på korridoren
4 Enkelsäng
Handduk
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Brailleskylt
Sök lediga rum
11
Accessible Bed:Queen + Bath:down the Hall
1 Queen size-säng
Handduk
Daglig städning
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
8
Bed: Queen + Bath:in-Room
1 Queen size-säng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
5
Revolution Loft:King
1 King size-säng
Luftkonditionering
TV
Handduk
Tandborste
Sök lediga rum
14
Säng: King + Bad: På korridoren
1 King size-säng
Luftkonditionering
TV
Handduk
Tandborste
Sök lediga rum
12
Revolution Loft:Junior Suite
1 King size-säng
Handduk
Telefon
Sängkläder: duntäcke
Sängkläder: filt eller överkast
Sök lediga rum
Dölj rumstyper
Verifierade recensioner
Genomsnittet för liknande boenden i Boston
Recensioner nämner ofta
Vincent Chang 920219
17 mars 2024
Läget är utmärkt, nära tunnelbana och tågstation, och det är mycket bekvämt att bo i. De offentliga toaletterna och badrummen städas av engagerad personal varje dag efter jobbet, vilket är fantastiskt!
Ursprunglig textÖversättning tillhandahålls av Google
こたねこ
24 februari 2024
Läget är relativt bra. Det fanns också en närbutik i närheten.
Jag är nöjd med mitt liv.
Även om vi stannade flera nätter i rad, var det en besvikelse att det inte fanns någon städning alls efter den första natten.
Ursprunglig textÖversättning tillhandahålls av Google
Gästanvändare
10 juni 2026
Very small room and the bathroom and toilet are outside. So everytime you need to go out of the room with your room key card if you wanna use washroom.
Översätt
Gästanvändare
26 maj 2026
We were at this hotel in January 2024 and had a very good stay. That was why when we have to visit Boston again, I will book this hotel again. The hotel lobby has artistic installations and refreshments areas, and the staff were helpful and friendly. The room was of reasonable good size and the common shower areas were well maintained. I love the signages in these areas, witty when reminding hotel guests to keep the environment clean and be environmentally friendly.
Översätt
Gästanvändare
17 maj 2026
The hotel was much better than expected! I'll definitely recommend it to everyone. 😊
Översätt
Gästanvändare
11 juli 2026
Really enjoyed my stay here. The bed was extremely comfortable and i think the hotel is excellent value for money given its central location. Would definitely stay here next time in Boston.
Översätt
Dina MUNINA
14 maj 2026
The best location, very supportive team, very clean room and bathroom also.
Översätt
LuisFabian
5 oktober 2026
We traveled as a family from Bogotá, Colombia, and our experience at the hotel was simply fantastic.
What we loved most was its prime location: it is situated in a very quiet, safe, and pleasant neighborhood, surrounded by great restaurants and local spots to experience Boston's culinary scene. Furthermore, the subway station is just a 5-minute walk away, making it super easy to get around the entire city, and you can even walk all the way to downtown if you enjoy exploring on foot.
A detail that completely exceeded our expectations was the customer service upon arrival. Our official check-in wasn't until 3:00 p.m., but we arrived at the hotel very early in the morning after a long, exhausting journey from Colombia. To our pleasant surprise, they allowed us to check in right away at no extra cost, giving us the chance to rest and recover from the flight before heading out to explore.
100% recommended for families visiting Boston! We would definitely stay here again.
Översätt
Gästanvändare
25 september 2026
This hotel was different than others I’ve been but it was really nice, very comfortable and the staff very friendly.
Översätt
Tjänster och bekvämligheter
Restaurang
Ingen ytterligare information tillgänglig
Boendepolicyer
Tider för in- och utcheckning
Incheckning: efter kl. 16:00
Utcheckningstid: före kl. 12:00
Receptionens öppettider: 24 timmar om dygnet
Barnpolicyer
Barn i alla åldrar är välkomna på det här boendet.
Ytterligare avgifter kan debiteras för barn som sover i befintliga sängar. Lägg till antalet barn för att få ett mer korrekt pris.
Spjälsängar och extrasängar
Policyerna för extrasängar och spjälsängar kan variera beroende på rumstyp. Se rumstypens information för mer detaljer.
Frukost
Breakfast not provided
Depositionspolicy
DepositionDeposition krävs
Debiteringsmetoder för depositionEtt fast belopp på 75,00 USD (cirka 752,19 kr) debiteras.
Betalningsmetoder för depositionDet här boendet godtar kreditkort och betalkort
Återbetalning av depositionpå utcheckningsdagen
Sällskapsdjur
Sällskapsdjur är tillåtna på begäranExtra kostnad
Typ av sällskapsdjur som är välkomna: hundar,katter
Avgift: 25,00 USD (cirka 250,73 kr) per sällskapsdjur och vistelse
Assistansdjur
Assistansdjur är tillåtna på begäran
Ålderskrav
Huvudgästen som checkar in måste vara minst 18 år gammal
Betala på hotellet
Juridisk information
Det här boendet sköts av en professionell värd. Professionella värdar är parter som agerar i syften som rör deras affärsverksamhet eller yrke och betraktas som näringsidkare enligt EU:s lagstiftning.
Visa alla
Beskrivning av boende
Lokalt hotellnamn: The Revolution Hotel
- Öppnades: 2018
- Antal rum: 203
Telefonnummer:+1-617-8489200
E-postadress:info@therevolutionhotel.com
När du bor på The Revolution Hotel kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska South End.
träningsrum erbjuder en plats för gäster att träna.
Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Avsluta din lediga dag med en drink i bar.
På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en automat. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring också tillgängliga på hotellet.
Parkering finns vid boendet.
Du kanske undrar
Vilka in- och utcheckningstider gäller på The Revolution Hotel?
Incheckningen på The Revolution Hotel öppnar 16:00 och utcheckning ska ske senast kl. 12:00.Vilka in- och utcheckningstider gäller på The Revolution Hotel?
Är sällskapsdjur välkomna på The Revolution Hotel?
Ja, sällskapsdjur är vanligen välkomna på The Revolution Hotel, men det är alltid bäst att ringa i förväg och bekräfta.Är sällskapsdjur välkomna på The Revolution Hotel?
Serverar The Revolution Hotel frukost?
Nej, The Revolution Hotel serverar inte frukost. Serverar The Revolution Hotel frukost?
Hur mycket kostar det att bo på The Revolution Hotel?
Priserna på The Revolution Hotel kan ändras beroende på datum, hotellpolicy och andra faktorer. För att se gällande priser anger du de datum du önskar bo på hotellet.Hur mycket kostar det att bo på The Revolution Hotel?
Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till The Revolution Hotel?
Den närmaste flygplatsen är Boston Logan International Airport och den ligger cirka 12 min bilresa från hotellet (6,6 km).Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till The Revolution Hotel?
Vad har The Revolution Hotel för avbokningspolicy?
Avbokningspolicyn för The Revolution Hotel varierar beroende på rumstyp och bokningsvillkor.Vad har The Revolution Hotel för avbokningspolicy?
Om det här boendet
| Närmaste flygplats | General Edward Lawrence Logan International Airport |
|---|---|
| Avstånd till flygplats | 8.41KM |
| Närmaste tågstation | Back Bay Station |
| Avstånd till tågstation | 0.71KM |
| Närmaste tunnelbanestation | Back Bay |
| Avstånd till tunnelbanestation | 0.67KM |
| Genomsnittligt pris från | SEK3281 |
| Hotell – antal stjärnor | 3 |




















