Tru by Hilton Raleigh Durham Airport
Välj datum
-
Välj datum
1 natt
Tru by Hilton Raleigh Durham Airport

Tru by Hilton Raleigh Durham Airport

Visa på karta
Vi erbjuder prisgaranti
Höjdpunkter
Gratis flygplatstransfer
Gratis skyttelbuss
Utsökt frukost
Perfekt plats
Träningsrum
+4 till
Bekvämligheter
Alla bekvämligheter
Beskrivning av boende
Visa fler
Renlighet9,2
Bekvämligheter9,1
Läge och interiör9,1
Service9,2
Omgivningar
Flygplats: Raleigh-Durham International Airport
(1,9 km)
Attraktion: Bethel City Church
(1,8 km)
Nöje: Pump It Up Raleigh Kids Birthdays and More
(3,7 km)
Attraktion: Vedanta Society of North Carolina
(4,6 km)
Nöje: Paramount Event Venue
(3,8 km)
Visa på karta
6

Rum med 2 queen size-sängar

2 Queen size-säng
Har fönster
Gratis internet via kabel
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
Kyl
Minibar
TV
Rumsinformation
Sök lediga rum
4

Den Guest Room King Bed

1 King size-säng
Har fönster
Gratis internet via kabel
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
Kyl
Minibar
TV
Rumsinformation
Sök lediga rum
5

Tillgänglighetsanpassat King rum med badkar

1 King size-säng
Har fönster
Gratis internet via kabel
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
Kyl
Minibar
TV
Rumsinformation
Sök lediga rum
6

rum med två Queen Size-sängar - hörsel anpassat

2 Queen size-säng
Har fönster
Gratis internet via kabel
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
Kyl
Minibar
TV
Rumsinformation
Sök lediga rum
4

king rum-anpassat för hörselskadade-rullstolsanpassad dusch

1 King size-säng
Har fönster
Gratis internet via kabel
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Minibar
Rumsinformation
Sök lediga rum
4

Kingsize-sängrum - hörselassistent

1 King size-säng
Har fönster
Gratis internet via kabel
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
Kyl
Minibar
TV
Rumsinformation
Sök lediga rum
5

Rum med 2 queen size-sängar och badkar - anpassat för rörelsehindrade

2 Queen size-säng
Har fönster
Gratis internet via kabel
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Minibar
Rumsinformation
Sök lediga rum
Dölj rumstyper

Verifierade recensioner
Genomsnittet för liknande boenden i Cary
Recensioner nämner ofta
Gästanvändare
23 juni 2026
Stayed only ine night. But the experience was good. Small friendly pretty hotel. Looked like iy was new. Candice who checked us in was excellent with her cheeful dispositiin and attending to out needs. The location was okay with short uber trips to Brier Creek for food and shopping.
Översätt
Gästanvändare
14 april 2025
酒店乾淨整潔。設備也非常完整,咖啡杯質量好,樓下的餐吧有各種飲品。服務也到位。衞生環境非常整潔,尤其是衞生間沒有異味。停車很方便。前台的接待服務熱情到位。
Översätt
Juliedee
5 juli 2026
The property was well maintained,usually I preferred to stayed at Tru by Hilton most of the time,close by restaurants and amenities.
Översätt
Nancy
4 juli 2026
Very happy to see protein options at the breakfast buffet! So many hotels have a carb heavy breakfast. I would select Tru Hilton again for this very reason!
Översätt
Deepti
2 juli 2026
Staff was really polite, our flight was delayed so we arrived post midnight they were kind enough to offer late checkout. Breakfast selection was really good and filling. Overall place was very clean.
Översätt
Adam
30 juni 2026
Very helpful and accommodating for when my flight was delayed. They picked me up from airport and I was able to work from the hotel remotely the next day until my flight was rescheduled. Staff was very friendly and very well maintained property.
Översätt
Sherwood
30 juni 2026
Beds were absolutely terrible! Not comfortable at all. Room was not clean on our 2nd night. Will not be recommending this hotel to anyone.
Översätt
Herman
26 juni 2026
This hotel was very nice and we were extremely happy with the size of our room, as well as the spaciousness of the bathroom! The beds and pillows were very soft and comfortable. There was a mini fridge in the room, but no microwave. However, there is a microwave located in the dining area so you could warm something up down there if you needed to. The workout center is small, but it has a bike and equipment that will cover the basics. The overall look of the hotel is very modern, with wood floors in lieu of carpeting in the rooms. The Continental breakfast was a little limited with warm food, but the egg frittata was pretty good and there were sausage patties and an automatic pancake maker. It is hard to beat the proximity to the airport, it took us about a 5-minute drive to return our rental car and that was extremely convenient! There is also a circle k gas station about a mile up the road so you can fill up your rental car if you need to or grab some snacks before catching your flight out of Raleigh.
Översätt
Angel
23 juni 2026
This the first time we use their long term parking option. Everything went smoothly and the staff was friendly and helpful, from the shuttle drivers to the front desk.
Översätt

Tjänster och bekvämligheter

Boendepolicyer

Tider för in- och utcheckning
Incheckning: efter kl. 15:00
Utcheckningstid: före kl. 11:00

Receptionens öppettider: 24 timmar om dygnet

Kontakta boendet i förväg om du planerar att anlända efter kl. 23:00 på incheckningsdagen

Barnpolicyer
Barn i alla åldrar är välkomna på det här boendet.
Ytterligare avgifter kan debiteras för barn som sover i befintliga sängar. Lägg till antalet barn för att få ett mer korrekt pris.

Spjälsängar och extrasängar
Spjälsängar kan inte läggas till för några rumstyper. Policyerna för extrasängar varierar beroende på rumstyp. Se relevant rumstypspolicy.

Frukost
StilBuffé
Öppettider[Mån - Sön] 06:00-10:00 Öppet
ÅlderAvgift
Vuxen
Gratis
Ytterligare avgifter för frukost inkluderas inte i totalbeloppet och måste betalas på boendet.

Sällskapsdjur
Sällskapsdjur är inte tillåtna

Assistansdjur
Assistansdjur är tillåtna på begäran

Ålderskrav
Huvudgästen som checkar in måste vara minst 21 år gammal

Betala på hotellet

Juridisk information
Det här boendet sköts av en professionell värd. Professionella värdar är parter som agerar i syften som rör deras affärsverksamhet eller yrke och betraktas som näringsidkare enligt EU:s lagstiftning.
Visa alla

Beskrivning av boende

Lokalt hotellnamn: Tru by Hilton Raleigh Durham Airport
  • Öppnades: 2018
  • Antal rum: 106
Telefonnummer:+1-919-8137129
E-postadress:RDUAT_TRU@hilton.com
Med en vistelse på Tru by Hilton Raleigh Durham Airport är du redo att varva ner efter en dags resa.
Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum.
På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en spelrum. Den här egenskapen erbjuder också bagageförvaring och kemtvätt.

Du kanske undrar

Vilka in- och utcheckningstider gäller på Tru by Hilton Raleigh Durham Airport?

Incheckningen på Tru by Hilton Raleigh Durham Airport öppnar 15:00 och utcheckning ska ske senast kl. 11:00.

Är sällskapsdjur välkomna på Tru by Hilton Raleigh Durham Airport?

Nej, sällskapsdjur är inte välkomna på Tru by Hilton Raleigh Durham Airport.

Hur mycket kostar det att bo på Tru by Hilton Raleigh Durham Airport?

Priserna på Tru by Hilton Raleigh Durham Airport kan ändras beroende på datum, hotellpolicy och andra faktorer. För att se gällande priser anger du de datum du önskar bo på hotellet.

Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till Tru by Hilton Raleigh Durham Airport?

Den närmaste flygplatsen är Raleigh-Durham International Airport och den ligger cirka 3 min bilresa från hotellet (1,9 km).

Vad har Tru by Hilton Raleigh Durham Airport för avbokningspolicy?

Avbokningspolicyn för Tru by Hilton Raleigh Durham Airport varierar beroende på rumstyp och bokningsvillkor.

Om det här boendet

Närmaste flygplatsRaleigh–Durham International Airport
Avstånd till flygplats4.28KM
Närmaste tågstationCary Station
Avstånd till tågstation12.24KM
Genomsnittligt pris frånSEK1652
Hotell – antal stjärnor3