Hampton by Hilton High Wycombe
Välj datum
-
Välj datum
1 natt
Hampton by Hilton High Wycombe

Hampton by Hilton High Wycombe

Visa på karta
Vi erbjuder prisgaranti
Höjdpunkter
Tyst rum
Lounge
Fantastisk service
Skinande rent
Utsökt frukost
+5 till
Bekvämligheter
Alla bekvämligheter
Beskrivning av boende
Visa fler
Renlighet9,0
Bekvämligheter8,4
Läge och interiör8,9
Service8,6
Omgivningar
Flygplats: London-Heathrows flygplats
(30,5 km)
Tåg: High Wycombe
(2,6 km)
Tåg: Marlow
(5,9 km)
Landmärken: Wycombe District Swimming Club
(240 min.)
Landmärken: Wycombe Leisure Centre
(270 min.)
Visa på karta
12

Den Guest Room King Bed

1 King size-säng
Har fönster
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Tepåse
Rumsinformation
Sök lediga rum
8

Tillgänglighetsanpassat Queenrum

1 Queen size-säng
Har fönster
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Tepåse
Rumsinformation
Sök lediga rum
11

Rum Super King

1 King size-säng
Har fönster
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Tepåse
Rumsinformation
Sök lediga rum
16

Rum Queen med bäddsoffa

1 Queen size-säng och 1 Bäddsoffa
Har fönster
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Tepåse
Rumsinformation
Sök lediga rum
11

Tvåbäddsrum

Har fönster
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Tepåse
Rumsinformation
Sök lediga rum
Dölj rumstyper

Verifierade recensioner
Genomsnittet för liknande boenden i High Wycombe
Recensioner nämner ofta
Little Forest Studio Management
11 juni 2026
We are two photographers who stayed here for one night because we had a wedding the next day. Honestly, this was one of the best hotels we’ve stayed at in High Wycombe. The price was extremely reasonable and the value for money was excellent. The breakfast quality was great, the room was very quiet, the temperature was comfortable, and everything, from the amenities to the décor, felt fresh and new. Highly recommended!
Översätt
Gästanvändare
29 juni 2026
Nice new built hotel. Drinks expensive. Hotel lovely clean and modern
Översätt
Anonym användare
29 juni 2026
Very clean and modernized hotel. As we travel at the time of heat wave, air condition at Hampton saved us.
Översätt
Gästanvändare
20 maj 2026
Quiet, comfortable, and with excellent staff service, this is the most happiest hotel we've stayed in over the years.
Översätt
Gästanvändare
14 april 2026
Lovely stay - very welcoming at arrival and the room was clean and spotless! The breakfast had a great variety and was all very tasty. Would definately recommend.
Översätt
Gästanvändare
17 maj 2026
Good room, decent location clean and nice view. Lovely breakfast especially the croissants
Översätt
Anonym användare
6 april 2026
Lovely hotel. Very clean and comfortable. Friendly staff at reception and amazing breakfast
Översätt
Gästanvändare
14 juli 2025
Hotel great location Room ok bed rock hard and low could feel the springs through the mattress every time you moved the springs creaked so not the best sleep kettle was filthy bathroom mouldy dirty marks on the sofa and the chair looked like someone had spilled something on it not clean Ironing board filthy and the iron stunk when using it of mouldy dirty water Breakfast ok
Översätt
Gästanvändare
22 december 2025
A reliable, clean and well serviced hotel. Staff were kind enough to put our champagne on ice for the room. Location is good if you have car but not much around it otherwise.
Översätt

Tjänster och bekvämligheter

Restaurang
Ingen ytterligare information tillgänglig

Boendepolicyer

Tider för in- och utcheckning
Incheckning: efter kl. 15:00
Utcheckningstid: före kl. 12:00

Receptionens öppettider: 24 timmar om dygnet

Barnpolicyer
Barn i alla åldrar är välkomna på det här boendet.
Ytterligare avgifter kan debiteras för barn som sover i befintliga sängar. Lägg till antalet barn för att få ett mer korrekt pris.

Spjälsängar och extrasängar
Extrasängar kan inte läggas till för några rumstyper. Policyerna för spjälsängar varierar beroende på rumstyp. Se relevant rumstypspolicy.

Frukost
StilBuffé
Öppettider [Mån - Fre] 06:30-09:30 Öppet [Lör - Sön] 07:30-10:30 Öppet
ÅlderAvgift
Vuxen
Gratis
Ytterligare avgifter för frukost inkluderas inte i totalbeloppet och måste betalas på boendet.

Sällskapsdjur
Sällskapsdjur är inte tillåtna

Assistansdjur
Assistansdjur är tillåtna

Ålderskrav
Huvudgästen som checkar in måste vara minst 18 år gammal

Betala på hotellet

Juridisk information
Det här boendet sköts av en professionell värd. Professionella värdar är parter som agerar i syften som rör deras affärsverksamhet eller yrke och betraktas som näringsidkare enligt EU:s lagstiftning.
Visa alla

Beskrivning av boende

Lokalt hotellnamn: Hampton by Hilton High Wycombe
  • Öppnades: 2021
  • Antal rum: 150
Telefonnummer:+44-1494-972900
E-postadress:HYCOM_Hampton@hilton.com
Med en vistelse på Hampton by Hilton High Wycombe är du redo att varva ner efter en dags resa.
Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum.
Den här fastigheten är hem för en restaurang. Njut av en måltid direkt från ditt bekväma rum med rumsservice från restaurang på plats.
På denna hotell har du tillgång till en automat. Den här egenskapen erbjuder också bagageförvaring.
När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen .

Du kanske undrar

Vilka in- och utcheckningstider gäller på Hampton by Hilton High Wycombe?

Incheckningen på Hampton by Hilton High Wycombe öppnar 15:00 och utcheckning ska ske senast kl. 12:00.

Har Hampton by Hilton High Wycombe pool?

Nej, Hampton by Hilton High Wycombe har ingen pool.

Är sällskapsdjur välkomna på Hampton by Hilton High Wycombe?

Nej, sällskapsdjur är inte välkomna på Hampton by Hilton High Wycombe.

Hur mycket kostar det att bo på Hampton by Hilton High Wycombe?

Priserna på Hampton by Hilton High Wycombe kan ändras beroende på datum, hotellpolicy och andra faktorer. För att se gällande priser anger du de datum du önskar bo på hotellet.

Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till Hampton by Hilton High Wycombe?

Den närmaste flygplatsen är London-Heathrows flygplats och den ligger cirka 25 min bilresa från hotellet (30,5 km).

Vad har Hampton by Hilton High Wycombe för avbokningspolicy?

Avbokningspolicyn för Hampton by Hilton High Wycombe varierar beroende på rumstyp och bokningsvillkor.

Om det här boendet

Närmaste flygplatsLondon-Heathrows flygplats
Avstånd till flygplats33.35KM
Närmaste tågstationHigh Wycombe
Avstånd till tågstation2.61KM
Genomsnittligt pris frånSEK1383
Hotell – antal stjärnor3