AC Hotel St. Louis Central West End
Välj datum
-
Välj datum
1 natt
AC Hotel St. Louis Central West End

AC Hotel St. Louis Central West End

Visa på karta
Vi erbjuder prisgaranti
Bekvämligheter
Alla bekvämligheter
Beskrivning av boende
Visa fler
Renlighet9,1
Bekvämligheter8,8
Läge och interiör9,0
Service9,0
Omgivningar
Shopping: lululemon
(100m)
Nöje: Paul Mitchell The School St.Louis
(120m)
Visa på karta
8

Rum King med bäddsoffa

1 King size-säng och 1 Bäddsoffa
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
12

Rum med King Size-säng - hörselassistent

1 King size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
9

2 Queen Beds, Hearing Accessible, Mobility Accessible with Bathtub

2 Queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Badkar med armstöd
Rumsinformation
Sök lediga rum
7

Rum King - Hög våning

1 King size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
5

2 queen size säng, högt upp, rum

2 Queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
1

King Rum med rullstolsanpassad dusch - Tillgänglighetsanpassat

1 King size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Badkar med armstöd
Rumsinformation
Sök lediga rum
7

Rum King med bäddsoffa - Högt våningsplan

1 King size-säng och 1 Bäddsoffa
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
8

2 drottningssängar, hörselanpassat

2 Queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
1

2 Queen Beds, High Floor, Hearing Accessible, Mobility Accessible with Bathtub

2 Queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Badkar med armstöd
Rumsinformation
Sök lediga rum
12

Rum med 2 queen size-sängar

2 Queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
8

King Rum med bäddsoffa - anpassat för hörselskadade

1 King size-säng och 1 Bäddsoffa
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
1

1 King Bed, High Floor, Hearing Accessible, Sofa Bed

1 King size-säng och 1 Bäddsoffa
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
8

1 King Bed, Hearing Accessible, Mobility Accessible with Roll-in Shower

1 King size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Badkar med armstöd
Rumsinformation
Sök lediga rum
13

Den Guest Room King Bed

1 King size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
1

1 King Bed, High Floor, Hearing Accessible

1 King size-säng
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
Kyl
Handduk
Rumsinformation
Sök lediga rum
Dölj rumstyper

Verifierade recensioner
Genomsnittet för liknande boenden i St. Louis
Recensioner nämner ofta
George777
11 augusti 2026
Everything good, modern and convenient hotel. The area (Central West End) is the best and safest in St Louis.
Översätt
Gästanvändare
29 mars 2026
Firstly, St. Louis is a warm city. We used a lot of Ubers and everyone is incredibly sweet and kind. The same applies to the hotel staff. Really great people! Highly recommend!
Översätt
Gästanvändare
14 mars 2025
The impression will depend on who will be at the reception. some workers are very nice, some are rude and arrogant. hotel stylish minimalism. lobby spacious and has a fireplace and beautiful bar. I like it. not the cleanest. on the floor in the room and in the corridors crumb. I love shower here. New beautiful gym. Some rooms have a microwave oven. Nearby many restaurants and Whole Foods. 5 minutes walk to bubble tea cafe
Översätt
lawrence
20 augusti 2024
酒店位置還行,但服務不行,新入住時枕頭套上有血跡沒洗乾淨,入住5天基本沒啥打掃服務,有一天毛巾都沒換,床也沒鋪
Översätt
Gästanvändare
29 mars 2025
酒店環境和服務挺一般的,之前訂房多訂了一天,還在取消期呢,酒店也不肯調整,房間衹有很小瓶的水,整體而言挺失望的
Översätt
Cissy🐶
20 november 2024
適合在地停留較長時間的旅行,有廚房配有電磁爐冰箱簡單餐具,類似公寓;但對美國酒店服務不要有什麼期待,他們人力不足、物資也不甚充足,三人房加床的被子一直就沒給😓住的客人還挺多的,美國人為主,尤其週末
Översätt
youngtie
4 maj 2024
房間不錯,位置也很好值得推薦
Översätt
Gästanvändare
31 december 2023
挺好的酒店,很方便出行
Översätt
Gästanvändare
31 december 2023
衞生乾淨,位置不錯!
Översätt

Tjänster och bekvämligheter

Restaurang
Ingen ytterligare information tillgänglig

Boendepolicyer

Tider för in- och utcheckning
Incheckning: efter kl. 15:00
Utcheckningstid: före kl. 11:00

Receptionens öppettider: 24 timmar om dygnet

Självincheckning: Kontakta boendet för att få åtkomstkoden

Kontakta boendet i förväg om du planerar att anlända efter kl. 02:30 morgonen efter incheckningsdatumet

Barnpolicyer
Barn i alla åldrar är välkomna på det här boendet.
Ytterligare avgifter kan debiteras för barn som sover i befintliga sängar. Lägg till antalet barn för att få ett mer korrekt pris.

Spjälsängar och extrasängar
Spjälsängar kan läggas till för alla rumstyper, men inte extrasängar.
Avgifter för extrasängar och spjälsängar ingår inte i totalbeloppet och måste betalas på hotellet.
ÅlderAvgift
Barn upp till 2 år
Lägga till spjälsäng: Gratis

Frukost
StilBuffé
Öppettider [Mån - Fre] 06:30-09:00 Öppet [Lör - Sön] Stängt
ÅlderAvgift
Barn upp till 17 år
13,00 USD (cirka 130,50 kr) per person
Vuxen
Buffé:16,00 USD (cirka 160,62 kr) per person
Ytterligare avgifter för frukost inkluderas inte i totalbeloppet och måste betalas på boendet.

Depositionspolicy
DepositionDeposition krävs
Debiteringsmetoder för depositionEtt fast belopp på 150,00 USD (cirka 1 505,81 kr) debiteras.
Betalningsmetoder för depositionDet här boendet godtar kreditkort
Återbetalning av depositionDepositionen återbetalas till det ursprungliga betalningskontot inom 14 dagar efter utcheckning.

Sällskapsdjur
Sällskapsdjur är inte tillåtna

Assistansdjur
Assistansdjur är tillåtna

Ålderskrav
Huvudgästen som checkar in måste vara minst 21 år gammal

Betala på hotellet

Juridisk information
Det här boendet sköts av en professionell värd. Professionella värdar är parter som agerar i syften som rör deras affärsverksamhet eller yrke och betraktas som näringsidkare enligt EU:s lagstiftning.
Visa alla

Beskrivning av boende

Lokalt hotellnamn: AC Hotel St. Louis Central West End
  • Öppnades: 2021
  • Antal rum: 191
Telefonnummer:+1-314-3672566
E-postadress:ac-stlouis@concordhotels.com
AC Hotel St. Louis Central West End ligger i St. Louis (i området Central West End), 4 min promenad från Forest Park och 9 min från Barnes Jewish Hospital. Detta hotell ligger 3,1 km från St. Louis Zoo och 5,4 km från St. Louis Union Station.
Här har du tillgång till fitnesscenter, gratis wi-fi och bröllopstjänster. Boendet har även en tv i allmänt utrymme och danssal.
Gäster på AC Hotel St. Louis Central West End kan äta gott på AC Kitchen eller köpa något att äta i deras livsmedelsaffär/närbutik. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. Frukostbuffé serveras mot en avgift på vardagar mellan 06.30 och 09.00.
Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, expressincheckning och expressutcheckning.
Känn dig som hemma i ett av de 192 luftkonditionerade rummen med smart-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar eller dusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, laptopanpassade värdeförvaringsskåp och skrivbord.

Du kanske undrar

Vilka in- och utcheckningstider gäller på AC Hotel St. Louis Central West End?

Incheckningen på AC Hotel St. Louis Central West End öppnar 15:00 och utcheckning ska ske senast kl. 11:00.

Är sällskapsdjur välkomna på AC Hotel St. Louis Central West End?

Nej, sällskapsdjur är inte välkomna på AC Hotel St. Louis Central West End.

Hur mycket kostar det att bo på AC Hotel St. Louis Central West End?

Priserna på AC Hotel St. Louis Central West End kan ändras beroende på datum, hotellpolicy och andra faktorer. För att se gällande priser anger du de datum du önskar bo på hotellet.

Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till AC Hotel St. Louis Central West End?

Den närmaste flygplatsen är St. Louis Lambert International Airport och den ligger avstånd från hotellet (fågelvägen): 15,3 km.

Vad har AC Hotel St. Louis Central West End för avbokningspolicy?

Avbokningspolicyn för AC Hotel St. Louis Central West End varierar beroende på rumstyp och bokningsvillkor.

Om det här boendet

Närmaste flygplatsSt.Louis Lambert International Airport
Avstånd till flygplats26.31KM
Närmaste tågstationCortex Station
Avstånd till tågstation2.7KM
Genomsnittligt pris frånSEK2652
Hotell – antal stjärnor4