Ko Pha-ngan District

Hitta 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 120 2-stjärniga hotell för dig i Ko Pha-ngan District

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
79
Hotell i Ko Pha-ngan District
Med en vistelse på Simple Life Talay & Divers Resort är du redo att varva ner efter en dags resa. Ta ett dopp i fastighetens pool. Du kan också kolla in pool med utsikt. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Den här egenskapen erbjuder också bagageförvaring och tvättservice. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen gratis.

"Vi hade en härlig vistelse på Simple Life Talay. En av de bästa sakerna var den kostnadsfria transfern från piren när vi anlände – det hade vi inte förväntat oss, och det gjorde saker och ting så mycket enklare efter en lång resa. På vägen tillbaka tillkom en liten avgift på 50 baht för returtransfern, vilket vi inte visste om i förväg, men det var ändå superbekvämt och värt det. Personalen var hjälpsam och hela upplevelsen var smidig och avslappnad. Skulle definitivt rekommendera!"
Mycket bra
107 recensioner
8,1/10
1 natt
Från 84 PLN
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Ko Pha-ngan District
Med en vistelse på Good Dream Hotel (Khun Ying House) är du redo att varva ner efter en dags resa. träningsrum erbjuder en plats för gäster att träna. Den här egenskapen erbjuder också bagageförvaring och tvättservice. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen gratis.

"Clean room and bathroom, kind staff, comfortable bed Lockers and personnal strongbox available (already very safe without it) Well placed, near everything you need"
Mycket bra
57 recensioner
8,7/10
Se tillgänglighet
33
Hotell i Ko Pha-ngan District
With a stay at Hi Sea Hostel in Ko Pha-ngan, you'll be within a 5-minute drive of Thong Sala Pier and Tong Sala Beach. This hostel is 24.2 mi (39 km) from Bo Phut Beach and 25.4 mi (40.8 km) from Fisherman's Village. Featured amenities include luggage storage and lockers. Motorcycle parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 14 guestrooms. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected.
Otroligt
3 recensioner
9,5/10
1 natt
Från 30 PLN
Se tillgänglighet
72
Hotell i Ko Pha-ngan District
The Pier är det perfekta stället att varva ner efter en dag av resa eller arbete. Den här fastigheten är hem för en intern bar. På denna resort har du tillgång till en trädgård. En parkeringsplats för gratis finns vid boendet.

"Super fin value for hvad man har betalt, dog kunne det godt trænge til en opfriskning. Derudover var der dyr på toilettet herunder gekkoer og kakkelakker"
Mycket bra
110 recensioner
8,2/10
1 natt
Från 56 PLN
Se tillgänglighet
57
Hotell i Ko Pha-ngan District
Beläget i Ko Tao, är Wyh Hotel en utmärkt bas att utforska staden från. Den här egenskapen erbjuder utrustning för vattensport, fiske och vandring, vilket ger dig massor av möjligheter att hålla dig i form. Börja dagen med att ta en kaffe eller drink från kafé. Fastighetens reception erbjuder service på 3-språk, inklusive Svenska. Den här egenskapen erbjuder också gratis bagageförvaring. Parkering finns vid boendet.

"Great choise for all aspects! It is located close to all activities in Sairee beach, all best restaurants and daily goods saling shops, but it is quiet, no disturbance from parties or walking street noise. Hotel located in quite corner. Update: staff (front desk and housekeepers) speaks English as well (Trip.com description mentioned only Thai and Sweden as spoken languages). Room was clean and convinient with 24 hours hot water nd electricity supply. Owner allowed us to check out later, but did not charge anything, special thanks for that. If we will come back to Koh Tao, definately this hotel will be our primary choice."
Mycket bra
60 recensioner
8,7/10
1 natt
Från 174 PLN
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Ko Pha-ngan District
In Touch Resort ligger i Koh Tao på stranden, en tio minuters promenad från både Sairee Beach och Island Muay Thai. Detta hotell vid stranden ligger 0,1 km från Ko Nang Yuan och 0,1 km från Chalok Baan Kao-bukten. Skäm bort dig själv med massage eller njut av utsikten från deras terrassen och trädgården. Detta hotell har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. In Touch Resort har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukost enligt egen beställning serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 11.00. Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 20 luftkonditionerade rummen med LCD-tv. Rummen har privata balkonger. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen.

"Nice place to stay, it is on the more calmer part of the beach. The restaurant part could do more improvements, like basic English for staff and breakfast is definitely not value for money. You can find much better ones around. The room is spacious and clean every day. We enjoyed the pool as well."
Mycket bra
44 recensioner
8,4/10
1 natt
Från 280 PLN
Se tillgänglighet
29
Hotell i Ko Pha-ngan District
Enastående
1 recension
10/10
1 natt
Från 84 PLN
Se tillgänglighet
81
Hotell i Ban Tai,Phangan
Upptäck allt som Ban Tai har att erbjuda under din vistelse på Sarana Bungalows. Ta ett dopp i fastighetens pool. Du kan också kolla in pool med utsikt. Under din vistelse kan du unna dig ett besök på massagerum på plats. Avsluta din lediga dag med en drink i bar. På denna resort hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. Den här egenskapen erbjuder också tvättservice. Parkering finns vid boendet.

"Amazing hostel with pool and also in front of the beach. Sandra from reception is super helpful and lovely. Definitely I will be back 😊"
Utmärkt
53 recensioner
9,0/10
1 natt
Från 31 PLN
Se tillgänglighet
40
Hotell i Ko Pha-ngan District
När du bor på Sabai Sabai Poshtel & Motorbike Rental kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska allt som Ko Tao har att erbjuda.

"ที่พพักดีมาก เหลือเพียงดูแลตัวเอง ก็พอ"
Mycket bra
20 recensioner
8,5/10
1 natt
Från 43 PLN
Se tillgänglighet
82
Hotell i Ban Tai,Phangan
Aquavana Haad Rin Resort ligger mitt i Phangan, 4 min promenad från Haad Rin Nok och 14 min från Haad Rin Pier. Detta hotell ligger 0,2 km från Haad Yuan Beach och 1,4 km från Haad Rin Nai Beach. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Hotellets gäster kan avnjuta en middag på Aquavana eller ta det lugnt på rummet med rumsservice (under begränsade tider). Lokal frukost serveras dagligen mot en avgift från 08.00 till 10.30. Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster och värdeförvaringsskåp i receptionen. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 22 individuellt inredda rummen med minibar och LED-tv. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med dusch, gratis toalettartiklar och bidéer.

"Such a great place on the best beach of the island! Very quiet if you’re traveling between full moon parties and in low season 👍 the room is spacious and new, has got an AC and a mini fridge. The location is great, walking distance from 7-11 and multiple western restaurants 👏 we really enjoyed staying here"
Utmärkt
153 recensioner
9,3/10
1 natt
Från 98 PLN
Se tillgänglighet
Se alla 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District

Se alternativ från andra resenärer om hotell i Ko Pha-ngan District

Visa alla
Läs genuina betyg och recensioner från verkliga resenärer för att hjälpa dig hitta din perfekta vistelse

Nangyuan Island Dive Resort

9,6/10
Otroligt
Publicerades3 feb. 2025
Gästanvändare
I stayed one week there and appreciated every day. - Lonely island feeling far from the world. It's a must to stay to avoid the crowd of 11am/2pm and have a chunk of paradise for yourself outside those hours. Particularly to avoid the queue to climb the hill. - Amazing sunset and view from the top of the hill every day. - The staff was so caring and nice. Particularly mister Tei and miss Been while I became sick the last day. - Diving center right on your doorstep. - free shuttle boat to Koh Tao every day if you miss the civilization - every bungalow have good orientation for the view. - internet was ok. - The shower pressure might bother some but it's not a problem under this weather. It would be better to start to pay attention of the effect of the crowd on the nature to preserve it though. The people coming for 2/3h are so careless(i saw shoes, straw, bottles...even socks! Forgotten) Maybe best to raise the price of the room and only allow resort resident to enter, to control the flow of people on the island without losing revenue.
Pris per natt från:411 PLN

BOHO Boutique Bungalows

9,5/10
Otroligt
Publicerades17 dec. 2025
Gästanvändare
Отель располагается невдалеке от оживленней основной улицы поселка. При этом шум не слышно совсем. Мы жили в бунгало 5. Этот домик расположен удачнее, чем остальные, потому что с одной стороны нет соседей, вид на джунгли. Нужно подниматься вверх с довольно крутым наклоном, чтобы попасть в Boho. Это очень маленький участок. Но требует рывка. Домики новенькие, очень приятные, эстетичные. Небольшие. Двоим хватает места, поскольку есть небольшая веранда, где удобно сидеть на пуфиках и пить чай. Ванная комната маленькая. Раковина там не уместилась. И зубы чистили в раковине в кухонной зоне. Это серьезный минус нашего бунгало. Еще один минус - один день не убирали в номере. Встретили комплиментом - охлажденным коктейлем из кокоса. Было очень вовремя после подъема. Все вопросы решались мгновенно. Персонал профессиональный. Мы бы с удовольствием вернулись в этот отель.
Pris per natt från:101 PLN

Delight Resort

9,0/10
Utmärkt
Publicerades13 aug. 2025
Gästanvändare
Tyvärr var vi bara här en natt. Vid ankomsten togs vårt bagage om hand och fördes till vårt rum, som var vackert. Resorten är fantastisk, mycket ren och inbjudande. Den ligger nära stranden och omgiven av många butiker och restauranger. Rekommenderas starkt! 👍🏻
Pris per natt från:65 PLN

Gee Resort

8,9/10
Mycket bra
Publicerades7 jan. 2026
Kseniya F
Отель очень понравился! Заселили сильно раньше положенного без каких-либо вопросов Персонал очень приветливый. В номере чисто , уборка по требованию Каждый день обновляли бутылочки с водой В номере: кондер, фен, гель для душа, шампунь, чашки, стаканы. Напор горячей воды ок, не смотря на проточный нагреватель Отель красивый, за ним ухаживают Симпатичная общая зона у бассейна с лежаками и столиками Рядом есть кафешки и магазины. Пешком можно дойти до пирса за 15-20 мин, на мопеде - минут 8
Pris per natt från:426 PLN

Think Koh Tao

8,9/10
Mycket bra
Publicerades22 dec. 2025
Sophie_happy
Honestly best hostel in Koh Tao. Staff are fantastic there’s lots of hang out space and parking. The rooms are consistently spotless. Really made my trip. Would recommend no other hostel on island compared. I stayed in another before hand and it cost more for way less. They have a bar too with good prices.
Pris per natt från:50 PLN

DD Hut Koh Tao

8,9/10
Mycket bra
Publicerades19 sep. 2024
Gästanvändare
Una maravilla de hotel, a pocos pasos de la preciosa playa de Sairee Beach. Nos alojamos en la suite Luna de miel y fue un acierto, una especie de cabaña preciosa con vistas al mar y la piscina infinita del hotel. La atención del personal fue fantástica. La habitación muy bonita, con ventanales hacia el mar y una terraza perfecta para tomar algo y ver el atardecer. Lo recomiendo totalmente, nos ha encantado.
Pris per natt från:311 PLN

Limelight Village

8,8/10
Mycket bra
Publicerades8 mars 2025
Soberfishie
I stayed at Limelight Village for 2 weeks in February and loved it so much, I came back for 3 weeks in March! There are 8 detached units, which are very private, with very comfortable beds, soft sheets, a terrace and I little area out the back which is great for drying as it gets so hot! The staff are so friendly and welcoming and clean the rooms very well and always with a smile! Breakfast was good with a selection of cooked and cold options, served with juice and a hot drink. The accommodation is directly on a stunning beach and the pool as a fabulous optional extra! I highly recommend this place to stay and am already booking next year! Thank you Nott & Mai and the lovely girls xx
Pris per natt från:716 PLN

Venus Resort

8,5/10
Mycket bra
Publicerades7 nov. 2025
Giuseppe PTR
Esperienza fantastica al Venus Hotel! Il Venus Hotel è stata una piacevolissima sorpresa: accogliente, pulito e con un’atmosfera davvero rilassante. Le camere sono spaziose, ben arredate e sempre ordinate, con tutti i comfort necessari. Il personale è gentile, sorridente e sempre disponibile per qualsiasi esigenza, si percepisce che ci tengono davvero agli ospiti.
Pris per natt från:44 PLN

Phupha Bungalow Haad Rin

7,5/10
Publicerades4 aug. 2023
gk123
I'd only recommend staying here if you're attending the full moon party. It's got great access to the beach. The bungalows are small and very dark. The rooms get very hot in the night but there's a loud, but working, AC unit to keep it cool. This is really the definition of a place where you do a budget stay (unfortunately for us was the most expensive night we've had in Thailand because of full moon prices). The hotel room has a small table by the door, no bedside lamps or anything. Be careful when swimming in the sea, there can be sea lice which make it a rather stinging experience 😂😁
Pris per natt från:88 PLN

Slumber Party Beach Koh Tao

5,9/10
Publicerades13 aug. 2024
Isla Franklin
Location is really good, right on the beach and right in town. Would recommend getting a bike here as you can park directly in front of your little bungalow. The bungalows are quiet but very small, the bathroom is also tiny and has a little shower right next to the toilet. The locks on the doors are also weird. I do think it’s slightly overpriced but overall we had a nice stay here.
Pris per natt från:60 PLN

Vanliga frågor

Vilka är de populära 2-stjärniga hotellen i Ko Pha-ngan District?

Oavsett om du reser till Ko Pha-ngan District i affärer eller som turist är Simple Life Talay & Divers Resort (från 104 PLN) , Good Dream Hotel (Khun Ying House) (från 66 PLN) och Wyh Hotel (från 179 PLN) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District?

För 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District är det genomsnittliga priset för veckodagar 240 PLN, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 241 PLN.

Vilka 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District har pool?

Det finns många 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District med pool. Simple Life Talay & Divers Resort (från 104 PLN) och Charung by The Sea (från 96 PLN) är mycket populära.

Vilka 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District erbjuder fitnessfaciliteter?

Good Dream Hotel (Khun Ying House) (från 66 PLN) och Think Koh Tao (från 60 PLN) erbjuder fitnessfaciliteter. Tillfredsställ ditt träningsbehov även när du reser!

Vilka 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District erbjuder spatjänster?

Vill du slappna av med en spabehandling? Bland 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District är Pen's Bungalow Koh Phangan (från 97 PLN) mycket populärt.

Vilka 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Simple Life Talay & Divers Resort (från 104 PLN), Good Dream Hotel (Khun Ying House) (från 66 PLN) och Wyh Hotel (från 179 PLN) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 2-stjärniga hotell i Ko Pha-ngan District?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 2-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Högsta pris2 274 PLN
Lägsta pris115 PLN
Antal recensioner2,047
Antal hotell120
Genomsnittligt pris (vardagar)240 PLN
Genomsnittligt pris (helger)241 PLN