Mesa County

Hitta 2-stjärniga hotell i Mesa County

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 29 2-stjärniga hotell för dig i Mesa County

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
42
Hotell i Grand Junction
Red Roof Inn Grand Junction är det perfekta stället att varva ner efter en dag av resa eller arbete. Upplev smakerna av köket från Mexikanskt på hotellets restaurang. Den här fastigheten är hem för en intern bar. På denna motell har du tillgång till en automat. Den här egenskapen erbjuder också tvättservice. En parkeringsplats för gratis finns vid boendet.

"Friendly service and clean rooms. And dogs are allowed. Location was easy to find."
104 recensioner
6,8/10
1 natt
Från 1 833 TWD
Se tillgänglighet
84
Hotell i Grand Junction
Hampton Inn Grand Junction Downtown/Historic Main Street är det perfekta stället att varva ner efter en dag av resa eller arbete. Under din stilleståndstid kan du ta ett dopp i inomhus eller utomhus pool. träningsrum erbjuder en plats för gäster att träna. På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en automat. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring och kemtvätt också tillgängliga på boendet. Gäster som anländer med bil kan använda fastighetens parkeringsplats.

"Ett söt hotell.Bra pris, bra läge, mycket vänlig och hjälpsam personal.Mycket bekväm säng.Gratis kaffe/te/varm choklad 24/7, liksom varma kakor på eftermiddagen.En trevlig touch.Frukost var bra, inte en stor buffé, men tillräckligt. Tyvärr var det som släppte ner hotellet den hemska lukten i vårt rum och mollen över hela badrummet och i duschen.Det fanns tapet som spolade ut väggen och en rusten ljussutrustning. Skäms, för annars skulle det ha varit perfekt."
Mycket bra
100 recensioner
8,6/10
1 natt
Från 4 076 TWD
Se tillgänglighet
34
Hotell i Grand Junction
Super 8 Grand Junction Colorado har en utomhuspool och ligger 40 minuters bilresa från Colorado National Monument. WiFi är gratis. Alla rum har en platt-TV med kabelkanaler och ett eget badrum. Personalen i 24-timmarsreceptionen talar engelska och spanska och står alltid till din tjänst. Närmaste flygplats är Grand Junction Regional (Walker Field), som ligger 2 km bort.

"The hotel was clean and had a decent bed. Bathroom was kind of small but for the most part we enjoyed our stay. I really looked the smart tv. The front desk wasn’t very nice at all and no laundry room for the guests really ******."
113 recensioner
7,0/10
1 natt
Från 1 975 TWD
Se tillgänglighet
41
Hotell i Fruita
Welcome to the Super 8 Fruita CO is easily accessible from Interstate 70 East and West. PLEASE NOTE A CREDIT CARD IS REQUIRED TO RENT GUESTROOM. The Super 8 offers a Continental Breakfast every morning 24 hour fron desk free parking jacuzzi suites complete with microfridges and fold out couches elevator guest laundry and an Indoor heated swimming pool and hot tub. All guestrooms have free wireless high speed internet access hair dryers remote control color TVs with cable HBO and showtime alarm clock in room coffee. A credit card is needed in order to rent a room at this location. The motel is within walking distance of many restaurants and Dinosaur Journey Museum. The Super 8 is at the gateway of Colorado National Monument. 100 Percent smoke free. Handicap room avaialble. Pet Dogs allowed for a fee.

"挺不錯的一個安靜的小鎮,住宿也可以!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Mycket bra
99 recensioner
8,1/10
1 natt
Från 2 121 TWD
Se tillgänglighet
74
Hotell i Grand Junction
Ramada by Wyndham Grand Junction är det perfekta stället att varva ner efter en dag av resa eller arbete. Alla rum är rökfria. Här är vissa rum utrustade med en terrass och har gårdsplansutsikts. Under din stilleståndstid kan du ta ett dopp i utomhus pool. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt i hela fastigheten. På denna hotell har du tillgång till en grillmat, trädgård och automat. Den 24-timmarsöppna receptionen är tillgänglig för dig dygnet runt. Den här egenskapen erbjuder också bagageförvaring, kemtvätt och tvättservice. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen gratis.

"The location was pleasant, each room has their own balcony or patio. The breakfast was the usual continental fare, but I appreciated the staff’s efforts in making sure any messes were immediately cleaned and guests were assisted. One minor complaint I had was the internet, it seemed spotty at times as the connection was not the greatest during a Zoom call for a business meeting. Otherwise, I slept well."
110 recensioner
7,5/10
1 natt
Från 2 434 TWD
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Grand Junction
När du bor på Candlewood Suites Grand Junction NW kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska allt som Grand Junction har att erbjuda. Alla rum är rökfria. Du hittar bergsutsikts i några av rummen på den här fastigheten. Njut av bekvämligheten med att ha ditt eget kök samt en kyl. träningsrum erbjuder en plats för gäster att träna. Wi-Fi finns tillgängligt i hela fastigheten. På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en grillmat. Den 24-timmarsöppna receptionen är tillgänglig för dig dygnet runt. För extra bekvämlighet finns kemtvätt och tvättservice också tillgängliga på boendet. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen gratis.

"晚上到店街區附近街區路燈很多,很安全的感覺。房間乾淨整潔,面積大,連洗浴間都很大,設施新,還帶有小廚房,"
Mycket bra
87 recensioner
8,5/10
1 natt
Från 3 881 TWD
Se tillgänglighet
71
Hotell i Grand Junction
I Grand Junction-området Horizon Drive District ligger Motel 6 Grand Junction, CO en tio minuters bilfärd från både Colorado Mesa University och St Mary's Medical Center. Detta motell ligger 7,6 km från Two Rivers Convention Center och 8,2 km från Western Colorado Botanical Gardens. Här har du tillgång till säsongsöppen utomhuspool, gratis wi-fi och varuautomat. Motel 6 Grand Junction, CO har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), tvättmöjligheter och varuautomat. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 100 luftkonditionerade rummen. Kabel-tv erbjuder underhållning. I badrummen finns badkar/dusch. På rummet finns skrivbord, mörkläggningsgardiner och telefon med gratis lokalsamtal.

"The stuff Kenzie was very nice BUT the room has no air conditioner and it was hot and we we’re not advised ahead when we checked in that there’s a problem with their air conditioner but Kenzie the front desk very nice and let me have another electric fan in the room. Still hot and I have bad asthma"
104 recensioner
5,8/10
1 natt
Från 1 789 TWD
Se tillgänglighet
85
Hotell i Grand Junction
With a stay at The Hotel Melrose in Grand Junction (Downtown), you'll be steps from Museum of the West and 5 minutes by foot from Two Rivers Convention Center. This hotel is 1.1 mi (1.7 km) from Western Colorado Botanical Gardens and 1.2 mi (2 km) from Colorado Mesa University. Take in the views from a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access. Self parking (subject to charges) is available onsite. Make yourself at home in one of the 16 individually decorated guestrooms, featuring kitchenettes. Your pillowtop bed comes with down comforters and premium bedding. 42-inch Smart televisions with cable programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include safes and minibars, and housekeeping is provided on request.
Utmärkt
72 recensioner
9,0/10
1 natt
Från 5 689 TWD
Se tillgänglighet
79
Hotell i Palisade
Located in Palisade, Spoke and Vine Motel is a 1-minute drive from Colorado River and 9 minutes from High Country Orchards. This motel is 4.1 mi (6.7 km) from James M. Robb – Colorado River State Park and 4.7 mi (7.5 km) from Colterris at the Overlook. Make use of convenient amenities such as complimentary wireless internet access, tour/ticket assistance, and a picnic area. A complimentary local cuisine breakfast is served daily from 7:00 AM to 10:30 AM. Featured amenities include express check-in, express check-out, and a water dispenser. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 17 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms with bathtubs or showers are provided. Housekeeping is provided on request, and irons/ironing boards can be requested.
Utmärkt
46 recensioner
9,3/10
1 natt
Från 5 259 TWD
Se tillgänglighet
92
Hotell i Fruita
Detta hotell i Fruita ligger bara 20 minuters bilresa från Grand Junction och erbjuder en utomhuspool och en bubbelpool. Gratis Wi-Fi ingår. Varje morgon serveras en kontinental frukost med färska våfflor. Alla rum på det djurvänliga La Quinta Inn & Suites Fruita har kabel-TV med betalkanaler. Mikrovågsugn, kylskåp och kaffekokare ingår också. Det finns även ett skrivbord. Det finns även ett fitnesscenter och ett businesscenter. Gratis parkering finns på Fruita La Quinta Inn & Suites. Här finns även en tvättomat. Colorado National Monument och Adobe Creek International Golf Course ligger inom 1,6 km från La Quinta Inn & Suites Fruita. Mesa Mall ligger 8 km bort.
Mycket bra
98 recensioner
8,3/10
1 natt
Från 3 221 TWD
Se tillgänglighet
Se alla 2-stjärniga hotell i Mesa County

Se alternativ från andra resenärer om hotell i Mesa County

Visa alla
Läs genuina betyg och recensioner från verkliga resenärer för att hjälpa dig hitta din perfekta vistelse

Camp Eddy

9,4/10
Otroligt
Publicerades15 sep. 2025
Gästanvändare
Great place to stay to explore western Colorado. Clean, location is lovely and facilities were great.
Pris per natt från:1 740 TWD

La Quinta Inn & Suites by Wyndham Grand Junction

8,5/10
Mycket bra
Publicerades26 dec. 2024
Beedawn
The room was really big and I like that.It had a free breakfast.It was the perfect place to stay when just passing through definitely better than some of the comparable hotels in that area
Pris per natt från:3 128 TWD

Comfort Inn Grand Junction I-70

8,3/10
Mycket bra
Publicerades26 sep. 2024
Gästanvändare
Perfect location, clean facility, everything we needed on our way to Utah
Pris per natt från:3 167 TWD

Econo Lodge

8,1/10
Mycket bra
Publicerades20 juli 2025
Gästanvändare
Excellent rooms. Very clean. Location is close to the interstate, but road noise wasn’t too bad. “Breakfast” consists of a waffle maker, some cereal, and yogurt. No protein. Not a fan of this recent trend with hotel breakfast
Pris per natt från:2 224 TWD

Clarion Inn Grand Junction Airport

8,1/10
Mycket bra
Publicerades9 sep. 2025
Gästanvändare
- Väldigt bra.
Pris per natt från:3 162 TWD

Vanliga frågor

Vilka är de populära 2-stjärniga hotellen i Mesa County?

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 2-stjärniga hotell i Mesa County?

För 2-stjärniga hotell i Mesa County är det genomsnittliga priset för veckodagar 4 646 TWD, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 4 893 TWD.

Vilka 2-stjärniga hotell i Mesa County har pool?

Vilka 2-stjärniga hotell i Mesa County erbjuder fitnessfaciliteter?

Vilka 2-stjärniga hotell i Mesa County har bar?

Vilka 2-stjärniga hotell i Mesa County erbjuder frukost?

Vilka 2-stjärniga hotell i Mesa County erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Candlewood Suites Grand Junction NW by IHG (från 4 222 TWD), Super 8 by Wyndham Grand Junction Colorado (från 2 003 TWD) och Ramada by Wyndham Grand Junction (från 2 575 TWD) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka 2-stjärniga hotell i Mesa County tillåter sällskapsdjur?

Motel 6 Grand Junction CO (från 1 813 TWD) tillåter sällskapsdjur. Ta med dig dina sällskapsdjur på resan!

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 2-stjärniga hotell i Mesa County?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 2-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Högsta pris4 843 TWD
Lägsta pris4 843 TWD
Antal recensioner1,891
Antal hotell29
Genomsnittligt pris (vardagar)4 646 TWD
Genomsnittligt pris (helger)4 893 TWD