Millard County

Hitta 2-stjärniga hotell i Millard County

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 12 2-stjärniga hotell för dig i Millard County

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
51
Hotell i Millard County
Scipio Hotel erbjuder boende i Scipio. Bland faciliteterna på det här boendet finns en 24-timmarsreception och bagageförvaring samt gratis WiFi i alla utrymmen. Hotellet har familjerum. På Scipio Hotel är varje rum utrustat med ett skrivbord. Boendeenheterna på boendet har platt-tv, luftkonditionering och eget badrum med badkar eller dusch och gratis toalettartiklar. Några av rummen har en sittgrupp. Alla rum har ett eget badrum, hårtork och sängkläder. Flygplatsen (Provos kommunala flygplats) ligger 131 km från boendet.

"設施有些陳舊,衞生尚可,就在高速路旁邊的一個小村莊裡,窗外一片大野地,整個村裡衹有這個酒店,旁邊有個加油站和便利店,有20-30户人家,沒有飯店也沒有其他商店。應該是一對印度夫婦經營的酒店,服務還行,有簡單的早餐。我們是因為趕不到預先預訂的酒店,所以在路途中定的這家酒店,入住手續相對麻煩一些,對於安全問題也讓人有些擔憂。我們問到安全問題的時候,老闆告訴我們:這裏沒有犯罪,而且我在這裏!第二天我們逛了這個村莊,覺得確實沒有那麼嚇人。"
Mycket bra
99 recensioner
8,0/10
1 natt
Från 600 kr
Se tillgänglighet
48
Hotell i Millard County
Med en vistelse på Quality Inn & Suites Fillmore I-15 är du redo att varva ner efter en dags resa. Rökning är förbjuden i alla rum. Den här egenskapen har en pool, inklusive en uppvärmd pool. Det finns massor av aktiviteter att göra, inklusive kajaker och golfbana. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt i hela fastigheten. På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en grillmat. Den 24-timmarsöppna receptionen är tillgänglig för dig dygnet runt. En parkeringsplats för gratis finns vid boendet.
Mycket bra
99 recensioner
8,2/10
1 natt
Från 1 291 kr
Se tillgänglighet
52
Hotell i Millard County
När du bor på Budget Motel kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska allt som Delta har att erbjuda. Rökning är förbjuden i alla rum. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt i hela fastigheten. På denna motell hittar du också faciliteter inklusive en automat. Den 24-timmarsöppna receptionen är tillgänglig för dig dygnet runt. För extra bekvämlighet finns tvättservice också tillgängliga på hotellet. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen .
Bra
46 recensioner
7,6/10
1 natt
Från 767 kr
Se tillgänglighet
22
Hotell i Millard County
Comfortable quiet apartment locate off of I15 in the small town of Meadow Ut. Located by Fillmore (5 mi), Meadow Hot Springs (5 mi), Meadow Creek trailhead (3mi), and minutes away from Paiute ATV trails. We are a short drive from Bryce Canyon (1:45hr), Zions (1:34hr), and Brian Head Ski (1:20 hr). The apartment has a Spacious living room and kitchen area, treadmill for your use, 3 bedrooms, 1 full bathroom, sunroom, lawn and BBQ. Puppy LOVE/THERAPY upon request @ KanoshLabs (5 mi)About pets:Pets allowed: dogs and cats (limit 3 total).About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About minBookingAge:Minimum age to rent: 18.About events:No events allowed.
Otroligt
9,6/10
Se tillgänglighet
27
Hotell i Millard County
Beläget i Delta, är Days Inn by Wyndham Delta en utmärkt bas att utforska staden från. Rökning är förbjuden i alla rum. Gå till utomhus pool för att träna eller bara koppla av. Håll kontakten med gratis Wi-Fi i rummen och allmänna utrymmen. På denna hotell har du tillgång till en trädgård och automat. Service från receptionen är tillgänglig 24 timmar om dygnet. Parkering finns vid boendet.

"Definitely the premier place to stay in Delta kind staff very clean rooms"
Bra
102 recensioner
7,7/10
1 natt
Från 1 018 kr
Se tillgänglighet
18
Hotell i Millard County
With a stay at New Western Inn & Suites in Fillmore, you'll be within a 5-minute drive of Fillmore Community Hospital and Fishlake National Forest. This hotel is 2.1 mi (3.4 km) from Millard County Fairgrounds and 2.7 mi (4.4 km) from Territorial Statehouse State Park Museum. This hotel features designated smoking areas and hot springs nearby. A complimentary continental breakfast is served daily from 6:30 AM to 10:00 AM. The front desk is staffed during limited hours. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 18 guestrooms. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Private bathrooms have complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include safes and blackout drapes/curtains, as well as phones with free local calls.
Utmärkt
76 recensioner
9,2/10
1 natt
Från 961 kr
Se tillgänglighet
58
Hotell i Millard County
When you stay at Border Inn Casino in Baker, you'll be in a national park and 11 minutes by car from Baker Archaeological Site. This casino motel is 12.2 mi (19.6 km) from Great Basin National Park and 13 mi (20.9 km) from Great Basin National Park Visitor Center. Take advantage of recreation opportunities such as a casino, or other amenities including complimentary wireless internet access and a picnic area. Enjoy a meal at the restaurant or snacks in the motel's coffee shop/cafe. Quench your thirst with your favorite drink at the bar/lounge. Featured amenities include a 24-hour front desk, laundry facilities, and coffee/tea in a common area. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 25 air-conditioned guestrooms. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms with bathtubs or showers are provided. Conveniences include phones, as well as desks and blackout drapes/curtains.
38 recensioner
6,8/10
1 natt
Från 761 kr
Se tillgänglighet
10
Hotell i Millard County
Your cozy getaway awaits in Fillmore at this Family owned studio unit. With amenities like WiFi, AC, heating, Smart TV, cable and a hair dryer, guests can relax and unwind in comfort. Our place is equipped for both long or short stays to make your stay one to remember. 65 South Main Street Unit #16. This historical area is close to everything, making it easy to plan your visit to Fillmore. Stay in a newly renovated studio while enjoying the history, ATV trails, hot springs, lava tubes, rock hounding and mountains nearby.About pets:No pets allowed.About children:Children allowed: ages 3-17.About smoking:Smoking is not permitted.About events:No events allowed.
Utmärkt
9,0/10
Se tillgänglighet
7
Hotell i Millard County
Enjoy this studio with 2 queen beds while you visit Fillmore. With WiFi, AC, heating, and a hair dryer provided, guests can relax in comfort. The bathroom is equipped with all the essentials you need. Book now and enjoy everything this studio has to offer. Great central location for area attractions.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 3-17.About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About minBookingAge:Minimum age to rent: 18.About events:No events allowed.
Utmärkt
9,0/10
Se tillgänglighet
7
Hotell i Millard County
Getaway to Fillmore at this fantastic unit 15 studio. With amenities like a hair dryer, heating, WiFi, and AC, guests can relax and unwind in this amazing space. The bathroom is equipped with all the essentials for a comfortable stay. We hope you enjoy what our place and Fillmore has to offer.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 3-17.About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About minBookingAge:Minimum age to rent: 18.About events:No events allowed.
Enastående
10/10
Se tillgänglighet
Se alla 2-stjärniga hotell i Millard County

Vanliga frågor

Vilka är de populära 2-stjärniga hotellen i Millard County?

Oavsett om du reser till Millard County i affärer eller som turist är Days Inn by Wyndham Delta (från 1 118 kr) , Scipio Hotel (från 648 kr) och Quality Inn & Suites Fillmore I-15 (från 1 214 kr) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 2-stjärniga hotell i Millard County?

För 2-stjärniga hotell i Millard County är det genomsnittliga priset för veckodagar 1 197 kr, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 1 232 kr.

Vilka 2-stjärniga hotell i Millard County har pool?

Det finns många 2-stjärniga hotell i Millard County med pool. Days Inn by Wyndham Delta (från 1 118 kr) och Quality Inn & Suites Fillmore I-15 (från 1 214 kr) är mycket populära.

Vilka 2-stjärniga hotell i Millard County har bar?

För 2-stjärniga hotell i Millard County med bar är Border Inn Casino (från 847 kr) mycket populärt.

Vilka 2-stjärniga hotell i Millard County erbjuder frukost?

Vilka 2-stjärniga hotell i Millard County erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Days Inn by Wyndham Delta (från 1 118 kr), Scipio Hotel (från 648 kr) och Quality Inn & Suites Fillmore I-15 (från 1 214 kr) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 2-stjärniga hotell i Millard County?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 2-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Antal recensioner463
Antal hotell12
Genomsnittligt pris (vardagar)1 197 kr
Genomsnittligt pris (helger)1 232 kr