Gemeinde Flachau

Hitta 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 6 3-stjärniga hotell för dig i Gemeinde Flachau

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
25
Hotell i Gemeinde Flachau
Beläget i Gemeinde Flachau, är Appartement Jagdhof en utmärkt bas att utforska staden från. För att ladda batterierna eller bara koppla av, besök fastighetens solbadområde, bastu eller turkiskt bad. Det finns massor av aktiviteter att göra, inklusive skidåkning, ridning, fiske och vandring. Avsluta din lediga dag med en drink i bar. På denna lägenhet har du tillgång till grillmat, trädgård, lekplats och spelrum. Den här egenskapen erbjuder också tvättservice. Gäster som anländer med bil kan använda fastighetens parkeringsplats.
Mycket bra
179 recensioner
8,1/10
1 natt
Från 63 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Gemeinde Flachau
Almdorf Almlust ligger i hjärtat av Flachau, ett stenkast från Snow Space Salzburg och 8 min promenad från Star Jet 1 skidlift. Detta hotell med familjevänlig profil ligger 1,4 km från Achter Jet skidlift och 2,6 km från Space Jet 1 skidlift. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage. Efter en dag i skidbacken erbjuds inomhuspool och bastu. Boendet har även gratis wi-fi, skidförvaring och en souvenirbutik eller tidningskiosk. Ta en bit mat på någon av de många matställena detta hotell erbjuder. Här finns bland annat 18 restauranger och ett kafé. Slappna av med en god drink på en av boendets 10 barer/lounger. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.30 till 10.00. Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, tvättmöjligheter och värdeförvaringsskåp i receptionen. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Känn dig som hemma i ett av de 42 individuellt inredda rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Delvis öppna badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns värdeförvaringsskåp och mörkläggningsgardiner. Städning erbjuds dagligen.
Mycket bra
21 recensioner
8,9/10
1 natt
Från 116 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Gemeinde Flachau
Beläget i Gemeinde Flachau, är Harmls Aparthotel en utmärkt bas att utforska staden från. Under din vistelse kan du unna dig ett besök på spa, massagerum, bastu eller turkiskt bad på plats. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Den här egenskapen erbjuder skidåkning, tennisbana, ridning, fiske och vandring, vilket ger dig massor av möjligheter att hålla dig i form. Avsluta din lediga dag med en drink i bar. På denna lägenhet med självhushåll hittar du också faciliteter som grillmat, trädgård, lekplats, spelrum och automat. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring och tvättservice också tillgängliga på boendet. En parkeringsplats för gratis finns vid boendet.
Utmärkt
259 recensioner
9,2/10
1 natt
Från 121 EUR
Se tillgänglighet
47
Hotell i Gemeinde Flachau
With a stay at Apartment in Flachau Near Ski Slopes in Flachau, you'll be within a 5-minute drive of Amade Spa and Reitecksee. This hotel is 12.5 mi (20.1 km) from Schladming Dachstein Ski Resort and 1.5 mi (2.4 km) from Snow Space Salzburg. Enjoy recreation amenities such as a sauna or take in the view from a terrace. Additional features at this hotel include complimentary wireless internet access and ski storage. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the individually furnished guestrooms. Rooms have private balconies. Cable television is provided for your entertainment.
Mycket bra
4 recensioner
8,2/10
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Gemeinde Flachau
Aparthotel Stadler ligger i Flachau, 3 min promenad från Snow Space Salzburg och 10 min från Achter Jet skidlift. Detta lägenhetshotell med spa ligger 1,5 km från Space Jet 1 skidlift och 1,9 km från Star Jet 1 skidlift. Skäm bort dig själv med ett besök på deras fullständiga spa. Detta lägenhetshotell har även gratis wi-fi, gemensamt vardagsrum och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Gäster har tillgång till bland annat flerspråkig personal, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 14 rummen som har kök med stor kyl/frys och ugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning.
Otroligt
204 recensioner
9,6/10
1 natt
Från 106 EUR
Se tillgänglighet
19
Hotell i Gemeinde Flachau
With a stay at this apartment in Flachau, you'll be within a 5-minute drive of Amade Spa and Reitecksee. This apartment is 12.5 mi (20.1 km) from Schladming Dachstein Ski Resort and 1.5 mi (2.4 km) from Snow Space Salzburg. Enjoy recreation amenities such as a sauna or take in the view from a terrace. Free self parking is available onsite. Make yourself comfortable in your individually furnished apartment.
Se tillgänglighet
Se alla 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau

Vanliga frågor

Vilka är de populära 3-stjärniga hotellen i Gemeinde Flachau?

Oavsett om du reser till Gemeinde Flachau i affärer eller som turist är Almlust - Hotel, Apartments, Chalets (från 128 EUR) och Harmls Aparthotel (från 133 EUR) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau?

För 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau är det genomsnittliga priset för veckodagar 218 EUR, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 212 EUR.

Vilka 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau har pool?

Det finns många 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau med pool. Almlust - Hotel, Apartments, Chalets (från 128 EUR) är mycket populärt.

Vilka 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau erbjuder fitnessfaciliteter?

Almlust - Hotel, Apartments, Chalets (från 128 EUR) och Harmls Aparthotel (från 133 EUR) erbjuder fitnessfaciliteter. Tillfredsställ ditt träningsbehov även när du reser!

Vilka 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau har bar?

För 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau med bar är Almlust - Hotel, Apartments, Chalets (från 128 EUR) och Harmls Aparthotel (från 133 EUR) mycket populära.

Vilka 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau erbjuder frukost?

Almlust - Hotel, Apartments, Chalets (från 128 EUR) och Harmls Aparthotel (från 133 EUR) erbjuder utsökt frukost. Starta dagen med en frukost av bra kvalitet!

Vilka 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau erbjuder spatjänster?

Vill du slappna av med en spabehandling? Bland 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau är Almlust - Hotel, Apartments, Chalets (från 128 EUR) och Harmls Aparthotel (från 133 EUR) mycket populära.

Vilka 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Almlust - Hotel, Apartments, Chalets (från 128 EUR) och Harmls Aparthotel (från 133 EUR) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 3-stjärniga hotell i Gemeinde Flachau?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 3-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Högsta pris76 EUR
Lägsta pris76 EUR
Antal recensioner59
Antal hotell6
Genomsnittligt pris (vardagar)218 EUR
Genomsnittligt pris (helger)212 EUR