Santa Bárbara de Samaná

Hitta 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 12 3-stjärniga hotell för dig i Santa Bárbara de Samaná

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
99+
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Nilka Hotel Boutique ligger i Santa Bárbara de Samaná, 15 minuters promenad från Playa Cayacoa, och erbjuder boende med en trädgård, gratis privat parkering, en terrass och en restaurang. Boendet ligger inom 38 km från Pueblo de los Pescadores och har en bar. Boendet har en 24-timmarsreception, flygplatstransfer, rumsservice och gratis WiFi i alla utrymmen. Nilka Hotel Boutique serverar en à la carte-frukost och en kontinental frukost. Flygplatsen (Samaná El Catey internationella flygplats) ligger 48 km från boendet.
Mycket bra
63 recensioner
8,4/10
1 natt
Från 645 kr
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Figaro Hotel Boutique ligger i Samaná (i området María Luisa), 2 min med bil från Samanás bukt och 7 min från Cayo Levantado. Detta hotell ligger 19,8 km från El Salto del Limon och 31,7 km från Playa Rincon. Skäm bort dig själv med bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Här har du tillgång till bland annat utomhuspool, fitnesscenter och hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och ett picknickområde. Du kan äta gott på hotellets restaurang och kafé. Här har du även tillgång till rumsservice (under begränsade tider). Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 08.00 och 10.30. Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt), bagageförvaring och tvättmöjligheter. Flygtransfer tur/retur erbjuds mot en avgift (tillgänglig dygnet runt). Känn dig som hemma i ett av de 37 rummen med LCD-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. I badrummen finns dusch. På rummet finns gratis flaskvatten och takfläkt. Städning erbjuds dagligen.

"Hotellet var bra, acceptabelt. Bra parkering inuti med säkerhet . Rumet var väl ren. Frukost var bra om du stannar några dagar. Det varierar inte mycket. Där uppe finns en pool som är bra att slappna av. Jag skulle gå tillbaka utan tvekan."
14 recensioner
7,1/10
1 natt
Från 508 kr
Se tillgänglighet
61
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Samana Suites Hotel ligger centralt i Samaná, 2 min med bil från Samanás bukt och 15 min från Cayo Levantado. Detta hotell ligger 34,2 km från Playa Rincon och 0,7 km från Malecón de Samaná. Upplev en safari och få tillgång till utomhuspool. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och kolgrillar. Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och bagageförvaring. Känn dig som hemma i ett av de 19 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal.

"酒店位於半山腰,離市中心大約一公里路程,房間有點小,但是有個能看到半個海景的陽台。周圍比較安靜,服務人員也很禮貌客氣!美中不足的是房間裏有一股發黴的味道。"
Bra
30 recensioner
7,7/10
1 natt
Från 475 kr
Se tillgänglighet
40
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Mycket bra
2 recensioner
8,0/10
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Casa Docia Samana ligger i hjärtat av Samaná, en knapp fem minuters promenad från både Malecón de Samaná och Samanás bukt. Detta pensionat ligger 11,9 km från Playa el Valle och 33,8 km från Playa Rincon. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Detta pensionat i art décostil har även gratis wi-fi, conciergetjänster och gemensamt vardagsrum. På pensionatets kafé kan du stilla hungern, och du kan även köpa snacks i deras snackbar/deli. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller bar vid poolen. Här erbjuds en gratis frukost med lokala rätter dagligen mellan 07.00 och 10.00. Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Gäster har mot en avgift tillgång till flygtransfer till hotellet (tillgänglig dygnet runt) och transport till/från busstation. Känn dig som hemma i ett av de 15 luftkonditionerade rummen med plasma-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns gratis flaskvatten och takfläkt. Städning erbjuds dagligen.
33 recensioner
6,6/10
1 natt
Från 595 kr
Se tillgänglighet
28
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
0
Se tillgänglighet
14
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Looking for a place to rest and relax? This apartment with spectacular views of the sea, offers you the opportunity to enjoy impressive sunrises of the beauty of the ocean from the comfort of the balcony, in addition, its location near the city center gives you access to all city ​​gives you acce the amenities you need. Come visit us and fall in love with city ​​gives you access to all the amenities you need. Come visit us and fall in love with this unique place. We are locate in a dead end street very close to the famous Malecon so no traffic and noise. Walking distance from the important thinks you might need like restaurant, bar, grocery store, bank cayacoa beach, rent a car or moto. Excursions available at discount price The most important I have all the information that you might need while you are here, for us it is very important that you feel great. Seeking a serene escape for ultimate relaxation? Look no further than this exquisite apartment boasting breathtaking sea views. Imagine waking up to mesmerizing sunrises over the ocean right from the comfort of your balcony. Additionally, its prime location near the city center ensures easy access to all the amenities you desire. Come and explore this hidden gem, where you can immerse yourself in the tranquility of the surroundings. Nestled in a quiet dead-end street, just steps away from the renowned Malecon, you'll enjoy peace and serenity away from the hustle and bustle of the city. Everything you could possibly need is within walking distance, from restaurants and bars to grocery stores and banks. Cayacoa Beach beckons nearby, inviting you to unwind on its pristine shores. Need transportation? No problem. Car and motorcycle rentals are conveniently available. But the perks don't stop there. We also offer discounted excursions, allowing you to explore the wonders of the area without breaking the bank. And rest assured, we've got you covered with all the information you might need during your stay. Your comfort and Rental license number: 20
0
Se tillgänglighet
14
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Villa very well located in the heart of Samana, with all amenities nearby. Very comfortable villa with all the amenities to enhance your stay. A safe and peaceful location, no noise will disturb your stay and your tranquility. Look no further; this is the place that's sure to suit you and your family. High-quality excursions are also available at attractive prices. Free indoor parking with electric door
Enastående
10/10
Se tillgänglighet
16
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
1 × Two-Bedroom ApartmentPrice for: × 6Max persons: 6Entire apartmentBedroom 1: 1 extra-large double bed Bedroom 2: 2 single beds Non-refundable Sea viewUS$154 US$220Original price US$220 Current price US$154Flash Deal1 night, 4 adultsUS$154 US$220Original price US$220 Current price US$154ReserveDon't worry — pressing this button won't charge you anything!Boasting accommodation with a private pool, sea view and a balcony, Vista Mare Ocean View Spacious 2-Bedroom is situated in Santa Bárbara de Samaná. This apartment features free private parking, a 24-hour front desk and free WiFi.This air-conditioned apartment has 2 bedrooms, a flat-screen TV, and a kitchen.Cayacoa Beach is 2,300 feet from the apartment, while Samana Port is 2,300 feet from the property. The nearest airport is Samana El Catey International Airport, 26.1 miles from Vista Mare Ocean View Spacious.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 4:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About events:No events allowed.
Enastående
2 recensioner
10/10
Se tillgänglighet
18
Hotell i Santa Bárbara de Samaná
Welcome to the serene , cozy and tropical studio apartment at the Hotel & Residence Hacienda Samana Bay! This cozy apartment offers a breathtaking view of the bay of Samana from it's balcony creating an ideal view. Featuring a insta-inspired swing and a beautiful greenery as a backdropfor your pictures!The apartment is beautifully decorated and features a king-size bed for your comfort. Also features a smart TV for your entertainment needs.The apartment includes a small kitchenette, ideal for preparing light meals or enjoying breakfast at your leisure. as a guest you will have access to the hotel amenities, including a refreshing swimming pool and a well- equipped gym while enjoying the breathtaking view of the Bay.The condominium includes 24-hour security with a covered parking space. The apartment is a short distance from variety of bars and restaurants, perfect for relaxation and enjoyment.We also ask that you don't leave the door open as you know we are in a tropical country and have insects. Guests are welcome to use the pool and rooftop area, but may only consume drinks and food purchased from the hotel/bar. Loud speakers are not permitted on the rooftop. No smoking (USD 200 fee for violation)No parties or events allowedBe mindful of our neighbors and keep noise to a minimum on late nights and early mornings.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 3-17.About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About minBookingAge:Minimum age to rent: 18.About events:No events allowed.
Enastående
2 recensioner
10/10
Se tillgänglighet
Se alla 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná

Vanliga frågor

Vilka är de populära 3-stjärniga hotellen i Santa Bárbara de Samaná?

Oavsett om du reser till Santa Bárbara de Samaná i affärer eller som turist är Nilka Hotel Boutique (från 768 kr) , Casa Docia Hotel (från 652 kr) och Samaná Suites Hotel (från 626 kr) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná?

För 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná är det genomsnittliga priset för veckodagar 1 415 kr, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 1 428 kr.

Vilka 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná har pool?

Det finns många 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná med pool. Casa Docia Hotel (från 652 kr) , Samaná Suites Hotel (från 626 kr) och Figaro Hotel Samana (från 502 kr) är mycket populära.

Vilka 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná erbjuder fitnessfaciliteter?

Figaro Hotel Samana (från 502 kr) erbjuder fitnessfaciliteter. Tillfredsställ ditt träningsbehov även när du reser!

Vilka 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná har bar?

För 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná med bar är Nilka Hotel Boutique (från 768 kr) , Casa Docia Hotel (från 652 kr) och Figaro Hotel Samana (från 502 kr) mycket populära.

Vilka 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná erbjuder frukost?

Nilka Hotel Boutique (från 768 kr), Casa Docia Hotel (från 652 kr) och Figaro Hotel Samana (från 502 kr) erbjuder utsökt frukost. Starta dagen med en frukost av bra kvalitet!

Vilka 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná erbjuder spatjänster?

Vill du slappna av med en spabehandling? Bland 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná är Figaro Hotel Samana (från 502 kr) mycket populärt.

Vilka 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Nilka Hotel Boutique (från 768 kr), Casa Docia Hotel (från 652 kr) och Samaná Suites Hotel (från 626 kr) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná tillåter sällskapsdjur?

Casa Docia Hotel (från 652 kr) tillåter sällskapsdjur. Ta med dig dina sällskapsdjur på resan!

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 3-stjärniga hotell i Santa Bárbara de Samaná?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 3-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Antal recensioner144
Antal hotell12
Genomsnittligt pris (vardagar)1 415 kr
Genomsnittligt pris (helger)1 428 kr