Depok City

Hitta 3-stjärniga hotell i Depok City

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 121 3-stjärniga hotell för dig i Depok City

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
80
Hotell i Kemirimuka,Kecamatan Beji
Savero Hotel Depok i Depok erbjuder 3-stjärnigt boende med ett fitnesscenter, en terrass och en restaurang. Bland faciliteterna på det här boendet finns rumsservice och en 24-timmarsreception samt gratis WiFi i alla utrymmen. Flygplatsen (Halim Perdanakusuma internationella flygplats) ligger 17 km bort.

"I really enjoyed my stay in Savero Depok. The bed was comfy and the room was very clean. The breakfast was also very nice with a wide range variety of choices. I nearly lost my tumblr when I checkout since I forgot to take it but the housekeeping staff kept it for me and I was able to retrieve it in its original condition. It was a very pleasant stay. Highly recommended!"
Mycket bra
82 recensioner
8,9/10
1 natt
Från 157 DKK
Se tillgänglighet
20
Hotell i Pondok Cina,Kecamatan Beji
Guesthouse Maura ligger i Depok (i området Pondokcina), 2 min med bil från Margo City och 9 min från University of Indonesia. Detta pensionat ligger 21,3 km från Blok M Square och 25,3 km från Grand Indonesia. Detta rökfria pensionat byggdes 2010. Guesthouse Maura har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta. Känn dig som hemma i ett av de 17 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. I badrummen finns dusch. På rummet finns skrivbord och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen.
Mycket bra
2 recensioner
8,6/10
1 natt
Från 48 DKK
Se tillgänglighet
76
Hotell i Kemirimuka,Kecamatan Beji
I Depok hittar du Hotel Santika Depok en tio minuters bilfärd från Margo City och Situ Babakan. Detta hotell ligger 22,6 km från Blok M Square och 6,8 km från University of Indonesia. Här har du tillgång till fritidsnöjen som utomhuspool och fitnesscenter. Boendet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och bröllopstjänster. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, gratis dagstidningar i lobbyn och kemtvätt/tvättjänster. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 122 luftkonditionerade rummen med LCD-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. På rummet finns värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen.

"Your staffs must learn how to be flexible ! I intend to buy a dinner for my wife , three daughters and three grand children on the International Women Day , so I thought of your cafeteria. I saw a promotion of 175,000 rp. but not on that day , so I checked with the lobby and the restaurant staff for any discounts , No. was the reply . BTW I was staying in your hotel for three days for vacation. One of your manager want me to join Santika members to get the discount. !!!"
Utmärkt
91 recensioner
9,1/10
1 natt
Från 189 DKK
Se tillgänglighet
43
Hotell i Kemirimuka,Kecamatan Beji
Favehotel Margonda ligger i Depok, tio minuter med bil från både Margo City och University of Indonesia. Detta hotell ligger 22,1 km från Blok M Square och 24,8 km från Gelora Bung Karno Stadium. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi, conciergetjänster och bankettsal. Du kan äta på hotellets restaurang, eller ta det lugnt på rummet med deras rumsservice (under begränsade tider). Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 106 rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och digital-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och tofflor. På rummet finns värdeförvaringsskåp och skrivbord. Städning erbjuds dagligen.

"The staff are amazingly friendly, the hotel is clean. The location is perfect. This is my 3rd visit at Fave Hotel and I love the convenience and professionalism. I would recommend the hotel!!!"
Mycket bra
144 recensioner
8,8/10
1 natt
Från 152 DKK
Se tillgänglighet
61
Hotell i Pondok Cina,Kecamatan Beji
Daima Suites Margonda ligger centralt i Depok, 4 min promenad från Margo City och 12 min från University of Indonesia. Detta hotell ligger 19,9 km från Blok M Square och 22,5 km från Gelora Bung Karno Stadium. Njut av utsikten från deras trädgården och dra nytta av deras gratis wi-fi och conciergetjänster. Detta hotell har även bröllopstjänster, danssal och varuautomat. Daima Suites Margonda har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta. Här erbjuds en gratis frukostbuffé dagligen mellan 07.00 och 10.00. Gäster har tillgång till bland annat business-service, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 58 luftkonditionerade rummen med golvvärme. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns skrivbord. Städning erbjuds dagligen.

"The staff is so kind and always smile even when we need help for anything. Always greetings when we were going outside the mall via lobby, and the staff when it's breakfast too. The breakfast is so good, the clean is perfect, cozy bedroom, cozy pillow, cozy sofa. The minus maybe just about the facilities of room, I don't think the TV is smart TV (?), and maybe for the advice.. Can be 1 TV & 1 Mini Fridge, not 2 TV in the same room. Because would be more good to be just 1 TV & 1 Mini Fridge, or can be 2 TV plus 1 Mini Fridge because I think it's a bit important for hotel room. Overall is good, I'm enjoying this hotel and would be nice to come again in the next chances. Thanks!"
Mycket bra
42 recensioner
8,0/10
1 natt
Från 146 DKK
Se tillgänglighet
73
Hotell i Kemirimuka,Kecamatan Beji
När du bor på G357 Near Margo City kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska Kemirimuka. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen gratis.

"dengan harga segitu hotel ini cukup baik dan nyaman ,jg fasilitas yg baik..di tambah ada water heater nya..rekomendasi bgt"
Bra
46 recensioner
7,9/10
1 natt
Från 50 DKK
Se tillgänglighet
13
Hotell i Harjamukti,Cimanggis
The Grand Pesona Cibubur Village Apartment is an ideal spot for travelers wanting to discover the city. The Grand Pesona Cibubur Village Apartment is an ideal choice for travelers who want to take in the sights and sounds of Cimanggis. Traveling to the hotel is easy with Pondok Cina located approximately 9km away and Halim Perdanakusuma International Airport roughly 12km away. With PT. Viandra Productions - Studio Mandra, Zulis Futsal and Musala Nurul Islam Sukatani all within a short distance, there is no shortage of things to do in the area. This hotel makes a great place to kick back and relax after a long day of sightseeing. According to our guests, the location of this hotel is one of the best around.

"God service"
Mycket bra
5 recensioner
8,6/10
1 natt
Från 70 DKK
Se tillgänglighet
74
Hotell i Harjamukti,Cimanggis
När du bor på Trans Park Apartment Cibubur by Housleep kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska Harjamukti. Gå till utomhus pool för att träna eller bara koppla av. Under din vistelse kan du unna dig ett besök på massagerum eller solbadområde på plats. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Börja dagen med att ta en kaffe eller drink från kafé. På denna lägenhet med självhushåll hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. För extra bekvämlighet finns tvättservice också tillgängliga på hotellet. Gäster som anländer med bil kan använda fastighetens parkeringsplats.
Utmärkt
33 recensioner
9,2/10
1 natt
Från 189 DKK
Se tillgänglighet
77
Hotell i Harjamukti,Cimanggis
Nonies Huis Cibubur ligger i Kalimanggis och erbjuder boende med en restaurang. Det finns en terrass och gäster har tillgång till gratis WiFi och gratis privat parkering. Samtliga rum har eget badrum, en del har balkong och vissa har utsikt över staden. Flygplatsen (Halim Perdanakusuma internationella flygplats) ligger 14 km bort.

"Deket bgt TSM, banyak lokasi menarik dekat hotel. Staf ramah"
Mycket bra
11 recensioner
8,1/10
1 natt
Från 206 DKK
Se tillgänglighet
56
Hotell i Pondok Cina,Kecamatan Beji
Star Apartemen Margonda Residence 2 Depok ligger i Depok (i området Pondokcina), 3 min med bil från Margo City och 9 min från University of Indonesia. Detta hotell ligger 23,4 km från Blok M Square och 23,8 km från Gelora Bung Karno Stadium. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras varuautomat. Star Apartemen Margonda Residence 2 Depok har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Gäster har tillgång till bland annat bankomat/banktjänster, hiss och varuautomat. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Känn dig som hemma i ett av de 26 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. I badrummen finns dusch. På rummet finns skrivbord och gratis flaskvatten. Städning erbjuds dagligen.

"Kamar agak kurang rawatan, sehingga nampak kamar sudah tua."
6 recensioner
7,2/10
1 natt
Från 61 DKK
Se tillgänglighet
Se alla 3-stjärniga hotell i Depok City

Se alternativ från andra resenärer om hotell i Depok City

Visa alla
Läs genuina betyg och recensioner från verkliga resenärer för att hjälpa dig hitta din perfekta vistelse

Wisma Anton Soedjarwo

10/10
Enastående
Publicerades17 jan. 2025
Gästanvändare
bagus, kamarnya nyaman, staffnya ramah, free kopi , teh dan gula setiap pagi
Pris per natt från:74 DKK

Trans Park Cibubur Apartemen by Mitra Propertindo

10/10
Enastående
Publicerades31 aug. 2024
williammalino
Angenämt boende
Pris per natt från:106 DKK

Cinere Inn & Residence

10/10
Enastående
Publicerades19 aug. 2024
Gästanvändare
Rekommenderad
Pris per natt från:99 DKK

Good Deal and Comfy Studio Transpark Cibubur Apartment by Travelio

7,6/10
Bra
Publicerades31 mars 2026
Gästanvändare
Mohon diperbaiki saat mau check in saya mendapatkan pengalaman kurang menyenangkan harus menunggu 1 jam lebih , selain itu fasilitas dll ok semua
Pris per natt från:132 DKK

Premium Studio Room by Mareslim at Margonda Residence 5

7,0/10
Publicerades11 jan. 2026
xc79
lokasi hotel strategis di belakang dmall, segala fasilitas tersedia....kamar bersih dan tersedia perlengakan dapur....petugas juga sangat ramah dan membantu...
Pris per natt från:65 DKK

Mareslim Margonda Residence 4&5

3,7/10
Publicerades5 nov. 2023
Gästanvändare
Nginap disini nyaman dekat mall jg
Pris per natt från:57 DKK

Vanliga frågor

Vilka är de populära 3-stjärniga hotellen i Depok City?

Oavsett om du reser till Depok City i affärer eller som turist är Savero Hotel Depok (från 181 DKK) , Favehotel Margonda (från 181 DKK) och Hotel Santika Depok (från 221 DKK) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 3-stjärniga hotell i Depok City?

För 3-stjärniga hotell i Depok City är det genomsnittliga priset för veckodagar 177 DKK, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 195 DKK.

Vilka 3-stjärniga hotell i Depok City har pool?

Vilka 3-stjärniga hotell i Depok City erbjuder fitnessfaciliteter?

Savero Hotel Depok (från 181 DKK), Hotel Santika Depok (från 221 DKK) och Daima Suites Margonda (från 168 DKK) erbjuder fitnessfaciliteter. Tillfredsställ ditt träningsbehov även när du reser!

Vilka 3-stjärniga hotell i Depok City har bar?

För 3-stjärniga hotell i Depok City med bar är RedDoorz Plus Near Universitas Indonesia (från 80 DKK) mycket populärt.

Vilka 3-stjärniga hotell i Depok City erbjuder frukost?

Savero Hotel Depok (från 181 DKK), Favehotel Margonda (från 181 DKK) och Hotel Santika Depok (från 221 DKK) erbjuder utsökt frukost. Starta dagen med en frukost av bra kvalitet!

Vilka 3-stjärniga hotell i Depok City erbjuder spatjänster?

Vill du slappna av med en spabehandling? Bland 3-stjärniga hotell i Depok City är Savero Hotel Depok (från 181 DKK) mycket populärt.

Vilka 3-stjärniga hotell i Depok City erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Savero Hotel Depok (från 181 DKK), Favehotel Margonda (från 181 DKK) och G357 Near Margo City (från 69 DKK) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 3-stjärniga hotell i Depok City?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 3-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Högsta pris1 291 DKK
Lägsta pris71 DKK
Antal recensioner483
Antal hotell121
Genomsnittligt pris (vardagar)177 DKK
Genomsnittligt pris (helger)195 DKK