Mae Taeng District

Hitta 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 20 3-stjärniga hotell för dig i Mae Taeng District

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
99+
Hotell i Inthakhin,Mae Taeng District
With a stay at Baan Nhuer Mek in Mae Taeng, you'll be in the mountains, and 9.1 mi (14.6 km) from Si Lanna National Park and 12.4 mi (19.9 km) from Chiang Dao Market. This hotel is 14 mi (22.5 km) from Chiang Dao Hot Spring and 14.2 mi (22.8 km) from Wat Amphawan. Take advantage of recreation opportunities including an outdoor pool and a fitness center. This hotel also features complimentary wireless internet access and a television in a common area. Enjoy a meal at the restaurant or snacks in the hotel's coffee shop/cafe. Quench your thirst with your favorite drink at the bar/lounge. Featured amenities include luggage storage, laundry facilities, and microwave in a common area. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 30 air-conditioned guestrooms. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Conveniences include desks and separate sitting areas, and housekeeping is provided on request.

"這裏給你3 套直接能用、泰國酒店通用的好評模板,中英泰三語,複製粘貼就行: 模板一:簡潔通用好評(最常用) 中文: 酒店位置便利,環境乾淨整潔,服務熱情周到,員工態度友好,入住體驗非常好,推薦入住! English: The hotel is conveniently located, clean and tidy. The service is warm and thoughtful, staff are friendly. We had a great stay, highly recommended! ไทย: ที่พักตั้งอยู่ใจกลางเมือง สะอาดเรียบร้อย บริการดี พนักงานใจดีมาก ครบครัน ทุกอย่าง ยอดเยี่ยมมาก 模板二:温馨走心好評 中文: 這次入住體驗超出預期,房間乾淨舒適,設施齊全,服務貼心細緻,讓人感覺很安心放鬆,下次來還會選擇這裏! English: Our stay exceeded expectations. The room is clean and comfortable with complete facilities. Service is attentive, we felt very relaxed. Will definitely come back! ไทย: การเข้าพักเป็นอย่างยิ่งยอดเยี่ยม กว่าความคาดหมาย ห้องสะอาด สะดวกสบาย บริการเอาใจใส่ รู้สึกผ่อนคลายมาก จะกลับมาใช้บริการแน่นอน 模板三:高分五星好評 中文: 五星好評!地理位置絕佳,衞生條件一流,服務專業高效,整體體驗滿分,強烈推薦給大家! English: 5-star review! Perfect location, excellent cleanliness, professional service. Overall experience is full marks, highly recommend! ไทย: ให้ดาว์5ดาว์เลย! ตำแหน่งตั้งอยู่ดีมาก สะอาดระดับพรีเมียม บริการมืออาชีพ ทุกอย่างยอดเยี่ยม แนะนำให้ลอง 你要發在攜程、Booking、Google 評論哪一種?我可以再幫你改成對應平台風格。"
Mycket bra
31 recensioner
8,7/10
1 natt
Från 2 584 PHP
Se tillgänglighet
63
Hotell i San Mahaphon,Mae Taeng District
Upptäck allt som San Mahaphon har att erbjuda under din vistelse på Dino Homestay. Gäster som anländer med bil kan använda fastighetens parkeringsplats.

"ที่พักสะอาดมาก ผ้าเช็ดตัวหอม มียากันยุงเสียบไว้ให้ บริการดีใส่ใจลูกค้า มีการติดตามลูกค้าและให้คำแนะนำเป็นอย่างดี สะดวกทั้งเช็คอินและเช็คเอ้าท์ ประทับใจมากๆค่ะ มีโอกาสจะมาใช้บริการอีกค่ะ"
Utmärkt
19 recensioner
9,2/10
1 natt
Från 783 PHP
Se tillgänglighet
87
Hotell i Kuet Chang,Mae Taeng District
När du bor på Night sky Homestay kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska Kuet Chang. På denna homestay hittar du också faciliteter inklusive en grillmat. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring också tillgängliga på hotellet. En parkeringsplats för gratis finns vid boendet.

"The location was nice, beautiful view, the road to home stay is really good but have a lot of sharp curves, so need to drive carefully, It was a little mistake things there, but the owner is very nice and helpful, People who would like to booking this home stay can see the pictures here for your consideration.😊"
Utmärkt
21 recensioner
9,0/10
1 natt
Från 3 412 PHP
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Ki Lek,Mae Taeng District
När du bor på Baansuan Chomchun kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska Ki Lek. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. Den här egenskapen erbjuder också kemtvätt och tvättservice. Parkering finns vid boendet.

"Great place! In the middle on the forest and great view in the morning and for sunsets! The restaurant is open and food was surprisingly good! Too spicy though! I recommend this place!"
Mycket bra
12 recensioner
8,8/10
1 natt
Från 801 PHP
Se tillgänglighet
77
Hotell i Pa Pae,Mae Taeng District
Beläget i Mae Taeng Districts Pa Pae, är 32 Coffee Hill & Resort placerad för att möta behoven hos dem som reser på nöjes skull eller i jobbet. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Börja dagen med att ta en kaffe eller drink från kafé. På denna resort hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. Parkering finns vid boendet.

"Amazing house in the middle of nowhere, cozy room, nice hot shower, amazing coffee and cakes at the shop"
Mycket bra
4 recensioner
8,7/10
1 natt
Från 1 902 PHP
Se tillgänglighet
37
Hotell i Kuet Chang,Mae Taeng District
Huay Kub Kab the Villa ligger i Ban Muang Kut och erbjuder boende med en utomhuspool som är öppen året om, gratis WiFi och gratis privat parkering för gäster som anländer med bil. Boendeenheterna är luftkonditionerade och har en terrass, en platt-tv och ett eget badrum med bidé och gratis toalettartiklar. I alla boendeenheter finns en balkong med bergsutsikt. Huay Kub Kab the Villa serverar en asiatisk frukost och en vegetarisk frukost. Som gäst kan du även koppla av i trädgården. Elephant Nature Park ligger 6,7 km från boendet, medan Mae Jo universitet ligger 47 km bort. Flygplatsen (Chiang Mai internationella flygplats) ligger 58 km från boendet.
Utmärkt
9,0/10
1 natt
Från 3 767 PHP
Se tillgänglighet
97
Hotell i Ki Lek,Mae Taeng District
Beläget i Ki Lek i Mae Taeng District, erbjuder Air Diamond Hotel en fantastisk vistelseupplevelse för dig som reser på skoj eller i jobbet. På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. Parkering finns vid boendet.

"ประทับใจการให้บริการของพนักงานที่นี้มากๆ สุภาพและservicemind ดีมากๆกะนทุกคน โรงแรมมีเครื่องบินเป็นสิ่งที่โดดเด่นและเอกลักษณ์ของที่นี่ ดานในเป็นคาเฟ่ บรรยากาศในห้องพักค่อนข้างสะอาดและสำอำนวยความสะดวกครบครัน"
Utmärkt
22 recensioner
9,2/10
1 natt
Från 1 692 PHP
Se tillgänglighet
97
Hotell i Mueang Kai,Mae Taeng District
Beläget i Mae Taeng Districts Mueang Kai, är Nuearnaam Lychee House Chiang Mai placerad för att möta behoven hos dem som reser på nöjes skull eller i jobbet. På denna homestay hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. Gäster som anländer med bil kan använda fastighetens parkeringsplats.
Enastående
1 recension
10/10
1 natt
Från 5 305 PHP
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Cho Lae,Mae Taeng District
Upptäck allt som Cho Lae har att erbjuda under din vistelse på Riverside. Ta ett dopp i fastighetens pool. Du kan också kolla in saltvattenspool. Under din vistelse kan du unna dig ett besök på massagerum på plats. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. På denna semesterbostad hittar du också faciliteter inklusive en trädgård.

"Wirklich sehr schöne Anlage, liebevoll gepflegter Garten, wir hatten einen Bungalow mit Terrasse am Fluss - und haben uns sehr wohl gefühlt!"
Utmärkt
3 recensioner
9,0/10
1 natt
Från 1 347 PHP
Se tillgänglighet
36
Hotell i Kuet Chang,Mae Taeng District
Beläget i Mae Taeng Districts Kuet Chang, är Ing Nuea Homestay placerad för att möta behoven hos dem som reser på nöjes skull eller i jobbet. Gäster som anländer med bil kan använda fastighetens parkeringsplats.
Enastående
1 recension
10/10
1 natt
Från 1 847 PHP
Se tillgänglighet
Se alla 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District

Se alternativ från andra resenärer om hotell i Mae Taeng District

Visa alla
Läs genuina betyg och recensioner från verkliga resenärer för att hjälpa dig hitta din perfekta vistelse

Le Cocotier

9,5/10
Otroligt
Publicerades3 mars 2026
Gästanvändare
我們是台灣人 於2026/02/18入住 六人房 當時看了一下飯店資訊 內心想說就簡單住一晚不要太髒OK就好 沒想到這間居然這麼棒👍 $573/人(我們只住五人 工業風的裝潢簡單卻乾淨 有兩間衛浴兩間廁所 洗手台能面向玉米田 整個園區很像在台灣的屏東 回到鄉下的感覺🥰 晚餐早餐都要自費 價格合理又好吃😋 服務人員超Nice👍
Pris per natt från:2 439 PHP

Elephant pool villa maetang chiangmai

9,4/10
Otroligt
Publicerades2 feb. 2026
Apfelmensch
Service war top, Elefant kommt aber nur vormittags einmal mit einem führer vorbei. Wenn man Glück hat stehen aber welche auf dem Feld rum.
Pris per natt från:10 446 PHP

Bamboo Grove Chiang Mai

6,8/10
Publicerades8 apr. 2025
Gästanvändare
We stayed here to get out of the rain on our trip from chiang mai to pai. Booked last minute, the resort is a bit out dated, I imagine it was beautiful when first built. Cabins are dusty and old but okay for a night or 2
Pris per natt från:1 383 PHP

Cherpue Chiangmai

6,8/10
Publicerades26 maj 2025
Yamnaka
บรรยากาศดีมาก เสียดายเมลงเยอะไปหน่อย บ้านสวย วิวดี เงียบสงบ เพราะกับการไปพักผ่อนมากค่ะ
Pris per natt från:3 376 PHP

Royal Ping Garden & Resort

6,8/10
Publicerades23 juli 2025
Gästanvändare
Ist ein nettes echt Thailändisches Resort .. Günstig und nette Leute, die allerdings kein Englisch sprechen. Mit den Übersetzer geht es und sie bieten auf Nachfrage z.B. auch Taxiservice privat an, z.B. wenn man zum Muay Thai center Buakaw Village will, wo man auch gut Kuchen und Kaffee bekommen kann. Das Frühstück scheint gut zu sein, leider hatte ich keine Zeit dafür. Im Resort hat jeder ein uhriges Haus im Dschungel, was echt exotisch ist.
Pris per natt från:1 228 PHP

Vanliga frågor

Vilka är de populära 3-stjärniga hotellen i Mae Taeng District?

Oavsett om du reser till Mae Taeng District i affärer eller som turist är Baan Nhuer Mek (från 2 966 PHP) , Night sky Homestay (från 3 594 PHP) och Dino Homestay (från 991 PHP) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District?

För 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District är det genomsnittliga priset för veckodagar 6 523 PHP, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 6 551 PHP.

Vilka 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District har pool?

Det finns många 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District med pool. Huay Kub Kab the Villa (från 4 067 PHP) , Royal Ping Garden & Resort (från 1 592 PHP) och Riverside (från 1 446 PHP) är mycket populära.

Vilka 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District erbjuder fitnessfaciliteter?

Baan Nhuer Mek (från 2 966 PHP) och Yaowarate Sport Club and Resort Rai Yaowarate (från 1 310 PHP) erbjuder fitnessfaciliteter. Tillfredsställ ditt träningsbehov även när du reser!

Vilka 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District har bar?

För 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District med bar är Royal Ping Garden & Resort (från 1 592 PHP) mycket populärt.

Vilka 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District erbjuder frukost?

Night sky Homestay (från 3 594 PHP), Air Diamond Hotel (från 1 537 PHP) och Ing Nuea Homestay (från 2 502 PHP) erbjuder utsökt frukost. Starta dagen med en frukost av bra kvalitet!

Vilka 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District erbjuder spatjänster?

Vill du slappna av med en spabehandling? Bland 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District är Baan Nhuer Mek (från 2 966 PHP) mycket populärt.

Vilka 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Baan Nhuer Mek (från 2 966 PHP), Dino Homestay (från 991 PHP) och Air Diamond Hotel (från 1 537 PHP) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District tillåter sällskapsdjur?

Ing Nuea Homestay (från 2 502 PHP) tillåter sällskapsdjur. Ta med dig dina sällskapsdjur på resan!

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 3-stjärniga hotell i Mae Taeng District?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 3-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Högsta pris54 540 PHP
Lägsta pris2 675 PHP
Antal recensioner160
Antal hotell20
Genomsnittligt pris (vardagar)6 523 PHP
Genomsnittligt pris (helger)6 551 PHP