Cobano District

Hitta 4-stjärniga hotell i Cobano District

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 6 4-stjärniga hotell för dig i Cobano District

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
62
Hotell i Cobano District
Beläget i Cobano District, är Dream Surf House Santa Teresa (Playa Hermosa) en utmärkt bas att utforska staden från. Några av stadens främsta sevärdheter finns bara en kort bit bort. Denna vandrarhem finns 679m från Playa La Majagua, 434m från Playa Hermosa och 322m från Nicoya Surf & SUP. För att ladda batterierna eller bara koppla av, besök fastighetens massagerum. På denna vandrarhem hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. Cobano Airport är den närmaste flygplatsen till fastigheten, en 40 min bilresa bort. Parkering finns vid boendet.
Mycket bra
8,4/10
1 natt
Från 90 PLN
Se tillgänglighet
85
Hotell i Cobano District
MarAmar Bungalows ligger i Cóbano nära flygplatsen, 3 min promenad från Playa Santa Teresa och 12 min från Carmens strand. Denna lägenhet med familjevänlig profil ligger 2,1 km från Cocals strand och 2,4 km från Grande Hermosa tidvattenpool. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Denna lägenhet har även gratis wi-fi, conciergetjänster och barnpassning mot en avgift. Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och flerspråkig personal. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Känn dig som hemma i ett av de 3 individuellt inredda rummen som har kök med stor kyl/frys och spishäll. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 32-tums smart-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns laptopanpassade värdeförvaringsskåp och separata sittutrymmen. Städning erbjuds en gång per vistelse.
Utmärkt
7 recensioner
9,1/10
1 natt
Från 471 PLN
Se tillgänglighet
20
Hotell i Cobano District
Immerse yourself in the tranquility and disconnect from your worries in this spacious and serene space, surrounded by spectacular views of the garden and fruit trees. Relax as you watch the plentiful local wildlife and enjoy a drink on the large terrace or refresh yourself in the pool. This is the ideal place for an unforgettable vacation, where peace and comfort combine without losing the connection with your loved ones, thanks to a high speed internet.
Enastående
10/10
Se tillgänglighet
51
Hotell i Cobano District
Escape to your own private luxury retreat in Santa Teresa, where panoramic ocean views, lush jungle surroundings, and unforgettable sunsets create the perfect setting for a truly elevated stay.Perched above the coastline, this architect-designed 4-bedroom villa offers a seamless blend of modern comfort and natural beauty—ideal for families, groups of friends, or couples traveling together who value both privacy and shared experiences.The ExperienceWake up to the sound of the jungle and enjoy your morning coffee overlooking the ocean. Spend your days relaxing by the infinity pool, watching monkeys pass through the trees, or heading just minutes down the hill to Santa Teresa’s world-class beaches and surf.In the evening, gather with your group for sunset cocktails on the terrace before dining under the stars in complete privacy.The Villa4 spacious bedrooms – all with ensuite bathrooms (perfect for 4 couples or families)Open-concept indoor/outdoor living spaceFully equipped modern kitchenExpansive terrace with lounge and dining areasInfinity pool with panoramic ocean & jungle viewsHigh-speed WiFi, air conditioning in all bedroomsEvery space has been designed to maximize views, comfort, and connection with nature.LocationLocated just 5 minutes from Santa Teresa beach, restaurants, and shops, the villa offers the perfect balance between convenience and seclusion.You’re close to everything—yet feel completely private.Concierge & ServicesTo make your stay effortless, we can arrange:Private chef experiencesSurf lessons & board rentalsATV & car rentalsYoga sessions at the villaAirport transfersOur local team is available to help you plan every detail of your stay.Good to KnowIdeal for groups of up to 8 guestsEasy access with parking availableFast WiFi for remote work if neededDaily housekeeping available upon requestWhy Guests Love This VillaOne of the few properties in Santa Teresa offering 4 equal master suites, making it perfect for group travel without compromise—combined with breathtaking views and a true indoor-outdoor lifestyle.If you’re looking for a luxury villa with views, privacy, and proximity to the best of Santa Teresa, this is the place.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About events:No events allowed.
Enastående
5 recensioner
10/10
Se tillgänglighet
51
Hotell i Cobano District
With a stay at this villa in Cóbano, you'll be near the beach, within a 15-minute drive of Santa Teresa Beach and Carmen Beach. This villa is 1.4 mi (2.2 km) from Playa Mal País and 3.8 mi (6 km) from Cocal Beach. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool or take in the view from a terrace and a garden. Additional amenities at this villa include concierge services and babysitting (surcharge). Featured amenities include dry cleaning/laundry services and luggage storage. Free self parking is available onsite. Make yourself comfortable in this air-conditioned villa, featuring a kitchen with a full-sized refrigerator/freezer and an oven. There's a private balcony or patio. A 45-inch flat-screen television with cable programming provides entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include a separate sitting area and complimentary bottled water, and housekeeping is provided daily.
Enastående
10/10
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Cobano District
Denna villa ligger i Cóbano, 7,4 km från Playa Santa Teresa och 3,3 km från Playa Mal País. Denna villa ligger 4,4 km från Carmens strand och 9,7 km från Isla Cabuya. Här har du tillgång till fitnesscenter och kan njuta av trädgården. Boendet har även gratis wi-fi och utomhusgrill. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Känn dig som hemma i villan.
0
Se tillgänglighet
Se alla 4-stjärniga hotell i Cobano District

Vanliga frågor

Vilka är de populära 4-stjärniga hotellen i Cobano District?

Oavsett om du reser till Cobano District i affärer eller som turist är Dream Surf House Santa Teresa (Playa Hermosa) (från 92 PLN) och MarAmar Bungalows (från 757 PLN) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 4-stjärniga hotell i Cobano District?

För 4-stjärniga hotell i Cobano District är det genomsnittliga priset för veckodagar 720 PLN, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 819 PLN.

Vilka 4-stjärniga hotell i Cobano District erbjuder frukost?

Dream Surf House Santa Teresa (Playa Hermosa) (från 92 PLN) erbjuder utsökt frukost. Starta dagen med en frukost av bra kvalitet!

Vilka 4-stjärniga hotell i Cobano District erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Dream Surf House Santa Teresa (Playa Hermosa) (från 92 PLN) och MarAmar Bungalows (från 757 PLN) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 4-stjärniga hotell i Cobano District?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 4-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Antal recensioner20
Antal hotell6
Genomsnittligt pris (vardagar)720 PLN
Genomsnittligt pris (helger)819 PLN