Travis County

Hitta 4-stjärniga hotell i Travis County

Ange dina resedatum för att se de senaste priserna samt tillgänglighet

Svep nedåt för att visa mer
Filtrera efter:
Hotell – antal stjärnor
≤2345
Gästbetyg
Fantastiskt 9+Utmärkt 8+Bra 7+Trevligt 6+

Vi hittade 244 4-stjärniga hotell för dig i Travis County

Välj dina resedatum för att se de senaste priserna.
Populärast
Lägsta pris
Närmast centrum
Bäst recensioner
70
Hotell i Travis County
När du bor på Citizenm Austin Downtown kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska allt som Austin har att erbjuda. Gå till utomhus pool för att träna eller bara koppla av. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Avsluta din lediga dag med en drink i bar. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring också tillgängliga på hotellet.

"1. To make the stay best decide if you’re driving or using a taxi . If you drive be sure to check in first then park in front of the hotel unpack then park in the weworks parking . Works best with small cars big cars are hard to park there .  2. The rooms are like the luxury hotels in Japan . All iPad controlled from tv , lights , to blinds . 7/11 , grocery stores, gyms , luxury restaurants and bars even a bus stop all literally less than a few steps away. Very clean and very nice staff  .  I would stay again but just chose to park else where when going ."
Mycket bra
121 recensioner
8,9/10
1 natt
Från 90 EUR
Se tillgänglighet
85
Hotell i Travis County
Med en vistelse på Canopy by Hilton Austin Downtown är du redo att varva ner efter en dags resa. Ta ett dopp i fastighetens pool. Du kan också kolla in takpool. träningsrum erbjuder en plats för gäster att träna. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Njut av en måltid direkt från ditt bekväma rum med rumsservice från restaurang på plats. På denna hotell har du tillgång till en trädgård. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring, kemtvätt och tvättservice också tillgängliga på fastigheten. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen .

"Good location lots of bars and restaurants near by nice staffs"
Utmärkt
106 recensioner
9,2/10
1 natt
Från 154 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Travis County
Beläget i Austin, är Hilton Austin en utmärkt bas att utforska staden från. Den här egenskapen har en pool, inklusive en uppvärmd pool. Under din vistelse kan du unna dig ett besök på bastu på plats. träningsrum erbjuder en plats för gäster att träna. Prova rätter i Tex-Mex-stil på en av 2 in-house restaurangs. Njut av en måltid direkt från ditt bekväma rum med rumsservice från restaurang på plats. Under din lediga tid kan du smutta på en drink på bar eller pigga upp dina sinnen med en kaffe på kafé. På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en spelrum. För extra bekvämlighet finns gratis bagageförvaring och kemtvätt också tillgängliga på boendet. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen .

"Watch out, if youre not a Hilton card member holder, they dont serve well. Only shampoo, conditioner and body wash they have at the bathroom, requested toothbrush at 8am and was told itll take 30mins as there was no housekeeping on duty. Also, we were stucked at the parking elevator as we head out."
Mycket bra
116 recensioner
8,0/10
1 natt
Från 149 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Travis County
Beläget i Austin, är Omni Austin Hotel Downtown en utmärkt bas att utforska staden från. Ta ett dopp i fastighetens pool. Du kan också kolla in uppvärmd pool. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Njut av en måltid direkt från ditt bekväma rum med rumsservice från restaurang på plats. Vill du ta något att dricka? Gå till den interna bar eller kafé. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring, kemtvätt och tvättservice också tillgängliga på fastigheten. En parkeringsplats för finns vid boendet.

"Good location but room slightly dated"
Utmärkt
100 recensioner
9,1/10
1 natt
Från 140 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Travis County
Med en vistelse på Hotel Ella är du redo att varva ner efter en dags resa. Gå till utomhus pool för att träna eller bara koppla av. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Under din vistelse kan du unna dig rumsservice med mat från den interna restaurang. Avsluta din lediga dag med en drink i bar. På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en trädgård. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen .

"Everything was wonderful and everyone was very kind and helpful"
Mycket bra
101 recensioner
8,9/10
1 natt
Från 83 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Travis County
Nr 4 av 4-Stjärniga Utvalda Hotell i Austin
Beläget i Austin, är Thompson Austin, by Hyatt en utmärkt bas att utforska staden från. Den här egenskapen har en pool, inklusive en pool med utsikt. träningsrum erbjuder en plats för gäster att träna. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Under din vistelse kan du unna dig rumsservice med mat från den interna restaurang. Den här fastigheten är hem för en intern bar. Den här egenskapen erbjuder också bagageförvaring och kemtvätt. En parkeringsplats för finns vid boendet.

"I’m very disappointed that I got asked for my cc and was charged again for the stay plus 150.00 more and don’t know why, I’m going to get in touch with management, this is unacceptable"
Utmärkt
100 recensioner
9,0/10
1 natt
Från 306 EUR
Se tillgänglighet
74
Hotell i Travis County
Tommie Austin, Part of Jdv by Hyatt är det perfekta stället att varva ner efter en dag av resa eller arbete. Ta ett dopp i fastighetens pool. Du kan också kolla in takpool. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Under din vistelse kan du unna dig rumsservice med mat från den interna restaurang. Den här fastigheten är hem för en intern bar. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring och kemtvätt också tillgängliga på boendet. En parkeringsplats för finns vid boendet.

"It was a perfect stay"
Mycket bra
103 recensioner
8,9/10
1 natt
Från 149 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Travis County
Beläget i Austin, är DoubleTree Suites by Hilton Hotel Austin Downtown Capitol en utmärkt bas att utforska staden från. Under din stilleståndstid kan du ta ett dopp i utomhus pool. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Upplev smakerna av köket från Tex-Mex på hotellets restaurang. Under din vistelse kan du unna dig rumsservice med mat från den interna restaurang. Avsluta din lediga dag med en drink i bar. För extra bekvämlighet finns gratis bagageförvaring och tvättservice också tillgängliga på boendet. En parkeringsplats för finns vid boendet.

"是個套房,面積很大,外面一個客廳,裏面一間卧室。離UT Austin很近,美國酒店沒拖鞋和牙具。總的來説還不錯。"
Mycket bra
100 recensioner
8,1/10
1 natt
Från 102 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Travis County
Beläget i Austin, är Hyatt Centric Congress Avenue Austin en utmärkt bas att utforska staden från. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Den här fastigheten är hem för en restaurang. Njut av en måltid direkt från ditt bekväma rum med rumsservice från restaurang på plats. Den här fastigheten är hem för en intern bar. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring och kemtvätt också tillgängliga på boendet. Gäster som anländer med bil kan använda fastighetens parkeringsplats.

"Good location in the downtown area. The hotel is new. You need to become a hotel member (register at the counter) to receive complimentary water, which I didn’t know on my first night. Unfortunately, the staff didn’t bother to explain that membership was required, even for something as basic as water, when I initially declined to register. Lastly, I found it hard to sleep at night due to the noise from the AC, as I’m very sensitive to sound. Overall, though, my experience was pretty good."
Utmärkt
113 recensioner
9,0/10
1 natt
Från 127 EUR
Se tillgänglighet
99+
Hotell i Travis County
När du bor på Austin Marriott Downtown kommer du att vara perfekt positionerad för att utforska allt som Austin har att erbjuda. Ta ett dopp i fastighetens pool. Du kan också kolla in pool med utsikt. Fortsätt med din träning med ett besök på träningsrum. Du hittar en restaurang på fastigheten med en mängd olika matställen tillgängliga. Under din vistelse kan du unna dig rumsservice med mat från den interna restaurang. Avsluta din lediga dag med en drink i bar. Den här egenskapen erbjuder också bagageförvaring, kemtvätt och tvättservice. När du kör till fastigheten kan du använda parkeringsplatsen .

"飯店設施超棒,服務人員很專業又親切,讓我們覺得很溫馨"
Utmärkt
112 recensioner
9,1/10
1 natt
Från 192 EUR
Se tillgänglighet
Se alla 4-stjärniga hotell i Travis County

Det 4 mest populära 4-stjärniga hotellet i Travis County

Visa alla
Upptäck våra särskilt utvalda 4-stjärniga hotell i Travis County för nästa resa
No.
1
9,6/10
100 recension

Hotel ZaZa Austin

Hotell i Austin
"Good Location"
Välj datum för att visa priser
No.
2
8,9/10
2 recension

The Otis Hotel Austin, Autograph Collection

Hotell i Austin
"Good Location"
Välj datum för att visa priser
No.
3
8,6/10
44 recension

W Austin

Hotell i Austin
"Good Location"
Välj datum för att visa priser
No.
4
9,0/10
100 recension

Thompson Austin, by Hyatt

Hotell i Austin
"Good Location"
Välj datum för att visa priser

Se alternativ från andra resenärer om hotell i Travis County

Visa alla
Läs genuina betyg och recensioner från verkliga resenärer för att hjälpa dig hitta din perfekta vistelse

The Stephen F Austin Royal Sonesta Hotel

9,3/10
Utmärkt
Publicerades3 maj 2025
Gästanvändare
My entire stay was first class. The location is central and close to major venues in downtown. The lobby and common spaces were very clean. The gym and pool were amazing, clean, and top tier. My room was spacious, clean, and quiet. I would definitely return to the Stephen F Austin Royal Sonesta.
Pris per natt från:106 EUR

Hilton Austin Airport

9,1/10
Utmärkt
Publicerades8 aug. 2024
Gästanvändare
Stayed before our flight back from Austin. Free shuttle to and from airport which we used after returning the rental car and to get to the airport for the flight. Lovely hotel, staff were helpful and friendly. Used the pool at 7.30pm, it is quite shallow but was warm . Everything was clean, there was a fridge, coffee machine and bottled water in the room as well as usual things like hairdryer and iron.
Pris per natt från:131 EUR

Hotel Magdalena

8,9/10
Mycket bra
Publicerades9 maj 2025
Gästanvändare
Jag älskade detta hotell: platsen, rummen (badplattan var allt), min balkong.Mycket elegant boutique hotell, men också en av de mindre prissatta att bo i området. Jag kunde enkelt gå till allt jag ville göra men skulle vara en snabb ridning till ton andra saker.
Pris per natt från:165 EUR

Renaissance Austin Hotel

8,7/10
Mycket bra
Publicerades1 feb. 2024
Gästanvändare
Consistently lovely hotel with consistently good service. The juevos rancheros I ordered and had delivered to my room were incredibly good! And the coffee was nice and strong ….. glad I asked for extra cream and sugars ! Great location near the Arboretum stores and shops at the Domain . Also close to Whole Foods, H‑E‑B grocery store, Gateway movie theater, and lots of good restaurants, many within walking distance.. Large rooms, bathroom stocked with Aveda products. (shampoo, conditioner, body wash, bar soap for hands) was a very nice touch! The only thing I didn’t like was they have recently started charging for self parking in their uncovered lot ….. I paid $20 on 1/31/24. I don’t like that at all. Just put the price in your room rate and say free parking!
Pris per natt från:128 EUR

DoubleTree by Hilton Austin-University Area

8,6/10
Mycket bra
Publicerades10 juni 2025
Gästanvändare
Clean, quiet and convenient location. Wonderful and friendly staff
Pris per natt från:83 EUR

Aiden by Best Western @ Austin City Hotel

8,5/10
Mycket bra
Publicerades4 mars 2024
Gästanvändare
Very happy with this hotel. A convenient location to get to the Moody Center in a short time frame, amongst other spots we planned on going too.
Pris per natt från:92 EUR

Lakeway Resort and Spa

8,4/10
Mycket bra
Publicerades22 sep. 2023
Gästanvändare
The service was very professional by all Staff. The facilities were really nice and clean and well maintained. Food was really good and served timely. I recommend this hotel to anyone looking for a relaxing stay with great Staff.
Pris per natt från:163 EUR

The Line Austin

8,3/10
Mycket bra
Publicerades29 juli 2024
Gästanvändare
The room's AC was inconsistent, difficult to find the right temperature. The room we had was right behind the elevators so it was hard to sleep hearing them going nonstop til 3am. The bathroom was also extremely dark and hard to even see yourself in the mirror.
Pris per natt från:176 EUR

Austin Southpark Hotel

7,7/10
Bra
Publicerades15 mars 2024
chuca
SXSWへの参加のために6泊しました。 とても綺麗で手入れされている印象のホテルでした。 空港からも車で10分ほどとアクセスも良かったです。 朝食をつけたところ3日間はビュッフェ、 残る6日間は注文するタイプでした。 これぞアメリカの朝ごはん‥?!というほどボリューミーで食べきれませんでしたが、スタッフさんの対応もよく、満足度が高かったです!
Pris per natt från:97 EUR

HOTEL DEL VALLE - AUSTIN SE by IHG

6,0/10
Publicerades10 maj 2025
Gästanvändare
Hotel en reparación. Mucho mal olor a pintura. El mal olor a construcción no te deja dormir
Pris per natt från:56 EUR

Vanliga frågor

Vilka är de populära 4-stjärniga hotellen i Travis County?

Oavsett om du reser till Travis County i affärer eller som turist är Lakeway Resort and Spa (från 148 EUR) , Citizenm Austin Downtown (från 97 EUR) och DoubleTree by Hilton Austin Northwest - Arboretum (från 66 EUR) omtyckta hotell.

Vad är det genomsnittliga rumspriset för 4-stjärniga hotell i Travis County?

För 4-stjärniga hotell i Travis County är det genomsnittliga priset för veckodagar 362 EUR, och det genomsnittliga rumspriset på helger (fredag–lördag) är 354 EUR.

Vilka 4-stjärniga hotell i Travis County har pool?

Det finns många 4-stjärniga hotell i Travis County med pool. Citizenm Austin Downtown (från 97 EUR) , DoubleTree by Hilton Austin Northwest - Arboretum (från 66 EUR) och Austin Southpark Hotel (från 85 EUR) är mycket populära.

Vilka 4-stjärniga hotell i Travis County erbjuder fitnessfaciliteter?

Vilka 4-stjärniga hotell i Travis County har bar?

Vilka 4-stjärniga hotell i Travis County erbjuder frukost?

Vilka 4-stjärniga hotell i Travis County erbjuder spatjänster?

Vill du slappna av med en spabehandling? Bland 4-stjärniga hotell i Travis County är Hotel ZaZa Austin (från 198 EUR), Hotel Viata (från 133 EUR) och W Austin (från 276 EUR) mycket populära.

Vilka 4-stjärniga hotell i Travis County erbjuder gratis Wi-Fi?

Internetanslutning är en nödvändighet när man är ute och reser. Citizenm Austin Downtown (från 97 EUR), Austin Southpark Hotel (från 85 EUR) och Hilton Austin Airport (från 123 EUR) är populära hotell med gratis Wi-Fi.

Vilka 4-stjärniga hotell i Travis County tillåter sällskapsdjur?

Vilka erbjudanden finns tillgängliga för 4-stjärniga hotell i Travis County?

Trip.com tillhandahåller olika kampanjer och rabatter för 4-stjärniga hotell. Du kan ta en titt på kampanjsidan för att se tillgängliga kampanjer på Trip.com.

Lokal reseinfo

Högsta pris6 947 EUR
Lägsta pris125 EUR
Antal recensioner5,776
Antal hotell244
Genomsnittligt pris (vardagar)362 EUR
Genomsnittligt pris (helger)354 EUR