Ibis Budget Tbilisi Center
Välj datum
-
Välj datum
1 natt
Ibis Budget Tbilisi Center

Ibis Budget Tbilisi Center

Visa på karta
Vi erbjuder prisgaranti
Höjdpunkter
Varierad frukost
Perfekt plats
Spelrum
Trädgård
Torktumlare
+4 till
Bekvämligheter
Alla bekvämligheter
Beskrivning av boende
Visa fler
Renlighet9,1
Bekvämligheter8,4
Läge och interiör9,3
Service8,8
Omgivningar
Attraktion: Liberty square
(1,8 km)
Attraktion: Tbilisi Concert Hall
(270m)
Tunnelbanestation: Rustaveli
(370m)
Attraktion: Rose Revolution Square
(420m)
Attraktion: Georgian National Academy of Sciences
(460m)
Visa på karta
10

Standardtvåbäddsrum

2 Enkelsäng
Har fönster
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
TV
Daglig städning
Rumsinformation
Sök lediga rum
12

Familjerum

1 Queen size-säng och 2 Enkelsäng
Har fönster
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
TV
Daglig städning
Rumsinformation
Sök lediga rum
9

Smart Dubbelrum - Rörelsehinderanpassad

1 Dubbelsäng
Har fönster
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
TV
Daglig städning
Rumsinformation
Sök lediga rum
7

Smart Triple Room - Mobility Accessible

1 Queen size-säng och 1 Enkelsäng
Har fönster
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
TV
Daglig städning
Rumsinformation
Sök lediga rum
13

Standarddubbelrum

1 Dubbelsäng
Fönster som inte går att öppna
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Luftkonditionering
Privat badrum
TV
Daglig städning
Rumsinformation
Sök lediga rum
Dölj rumstyper

Genomsnittet för liknande boenden i Tbilisi
Inga negativa recensioner den senaste månaden
Recensioner nämner ofta
mohammadhossein payandeh
15 november 2025
Katastropee
Gästanvändare
22 september 2026
the hotel is near metro . Just 7 min walking distance . There is a restaurant selling Georgian food just opposite the hotel.
Översätt
Anonym användare
12 augusti 2026
the location is a bit far from city centre, still with quite a lot of restaurants nearby. so it was ok stay.
Översätt
Gästanvändare
14 september 2026
Everything was good. In a perfect location. Rooms were very clean.
Översätt
Gästanvändare
12 september 2026
Good staying near to central New and modern hotel room was small
Översätt
hanna weyn
29 augusti 2026
Very nice and clean room, good light, convenient, friendly staff. Especially totally agree with the way to avoid plastic bottles by putting a water dspenser on each floor.
Översätt
Gästanvändare
22 september 2026
Affordable I recommend everybody to go there
Översätt
MubashirMasood
13 september 2026
So cheaper and best country to stay long vacation
Översätt
tommyee
28 juni 2026
The hotel room is big enough, and the accessibility of the hotel is also very high (only a 5-minute away from Rustaveli metro station). However the room has no fridge or safe, and the laundry service is extremely overpriced, luckily there is a local laundry right next to the hotel. Also, during my stay, I saw spiders staying on the room’s roof. The toilet also has many ants on the wall by the window, it just reappears whenever I killed one.
Översätt

Tjänster och bekvämligheter

Restaurang
Ingen ytterligare information tillgänglig

Boendepolicyer

Tider för in- och utcheckning
Incheckning: 15:00–05:00 nästa dag
Utcheckningstid: före kl. 12:00

Receptionens öppettider: 24 timmar om dygnet

Värden eller personal möter dig vid ankomst

Barnpolicyer
Barn i alla åldrar är välkomna på det här boendet.
Ytterligare avgifter kan debiteras för barn som sover i befintliga sängar. Lägg till antalet barn för att få ett mer korrekt pris.

Spjälsängar och extrasängar
Policyerna för extrasängar och spjälsängar kan variera beroende på rumstyp. Se rumstypens information för mer detaljer.

Frukost
KökVästerländsk,Kontinental,Vegetariskt
StilBuffé
Öppettider[Mån - Sön] 06:30-11:00 Öppet
ÅlderAvgift
Barn upp till 2 år
Gratis
Barn mellan 3 och 11 år
5,00 USD (cirka 49,96 kr) per person
Barn mellan 12 och 17 år
10,00 USD (cirka 99,91 kr) per person
Vuxen
Buffé:10,00 USD (cirka 99,91 kr) per person
Ytterligare avgifter för frukost inkluderas inte i totalbeloppet och måste betalas på boendet.

Depositionspolicy
DepositionIngen deposition krävs för boendet

Sällskapsdjur
Sällskapsdjur är tillåtna på begäranExtra kostnad
Avgift: 30,00 USD (cirka 299,74 kr) per sällskapsdjur och vistelse

Assistansdjur
Assistansdjur är inte tillåtna

Ålderskrav
Huvudgästen som checkar in måste vara minst 18 år gammal

Betala på hotellet

  • Kontant
Juridisk information
Det här boendet sköts av en professionell värd. Professionella värdar är parter som agerar i syften som rör deras affärsverksamhet eller yrke och betraktas som näringsidkare enligt EU:s lagstiftning.
Visa alla

Beskrivning av boende

Lokalt hotellnamn: ibis ბიუჯეტის თბილისის ცენტრი
  • Öppnades: 2022
  • Antal rum: 158
Telefonnummer:+995-322158888
E-postadress:HB2T3@accor.com
Beläget i Tbilisis Gamla Tbilisi, är Ibis Budget Tbilisi Center placerad för att möta behoven hos dem som reser på nöjes skull eller i jobbet.
Den här fastigheten är hem för en restaurang.
På denna hotell hittar du också faciliteter inklusive en trädgård, bibliotek, spelrum och automat. För extra bekvämlighet finns bagageförvaring och tvättservice också tillgängliga på boendet.

Du kanske undrar

Vilka in- och utcheckningstider gäller på Ibis Budget Tbilisi Center?

Incheckningen på Ibis Budget Tbilisi Center öppnar 15:00-05:00 och utcheckning ska ske senast kl. 12:00.

Har Ibis Budget Tbilisi Center pool?

Nej, Ibis Budget Tbilisi Center har ingen pool.

Är sällskapsdjur välkomna på Ibis Budget Tbilisi Center?

Ja, sällskapsdjur är vanligen välkomna på Ibis Budget Tbilisi Center, men det är alltid bäst att ringa i förväg och bekräfta.

Serverar Ibis Budget Tbilisi Center frukost?

Ja, Ibis Budget Tbilisi Center erbjuder frukost för gäster. Alternativen inkluderar: Västerländsk, Kontinental, Vegetarisk.

Hur mycket kostar det att bo på Ibis Budget Tbilisi Center?

Priserna på Ibis Budget Tbilisi Center kan ändras beroende på datum, hotellpolicy och andra faktorer. För att se gällande priser anger du de datum du önskar bo på hotellet.

Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till Ibis Budget Tbilisi Center?

Den närmaste flygplatsen är Tbilisis internationella flygplats och den ligger cirka 31 min bilresa från hotellet (19,5 km).

Vad har Ibis Budget Tbilisi Center för avbokningspolicy?

Avbokningspolicyn för Ibis Budget Tbilisi Center varierar beroende på rumstyp och bokningsvillkor.

Om det här boendet

Närmaste flygplatsTbilisis internationella flygplats
Avstånd till flygplats19.54KM
Närmaste tågstationTbilisi Station
Avstånd till tågstation2.9KM
Närmaste tunnelbanestationRustaveli
Avstånd till tunnelbanestation0.58KM
Genomsnittligt pris frånSEK594
Hotell – antal stjärnor3