Sæteråsen Hytter & Camping Trysil
Välj datum
-
Välj datum
1 natt
1 rum, 2 vuxna, 0 Barn
Sæteråsen Hytter & Camping Trysil
Sæteråsen Hytter & Camping Trysil
Visa på karta
Vi erbjuder prisgaranti
Höjdpunkter
Alphydda
Skidåkning
Spelrum
Husdjursvänligt
Torktumlare
+4 till
Bekvämligheter
Alla bekvämligheter
Beskrivning av boende
Visa fler
8,4/10
Renlighet8,4
Bekvämligheter8,4
Läge och interiör8,4
Service8,4
Omgivningar
Flygplats: Sälen-Scandinavian Mountains flygplats
(32,2 km)
Landmärken: NMK Trysil - Motocross og Bilcross
(590 min.)
Landmärken: Alt START Høgåsen Pingla
(5,2 km)
Landmärken: Mountain King's Sledehundkennel
(6,7 km)
Landmärken: Trysil Golfklubb
(7,2 km)
Shopping: Trysilsenteret
(8,9 km)
Visa på karta
Rum
Gästrecensioner
Tjänster och bekvämligheter
Policyer
6
Bekväm Hytt, 1 Sovrum (2 Våningssängar)
1 sovrum: 2 våningssängar | 1 vardagsrum: 1 bäddsoffa
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Kyl
Tepåse
Trädgårdsutsikt
Garderob
Sök lediga rum
7
Standardhytt (2 våningssängar)
2 våningssängar
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Kyl
Tepåse
Trädgårdsutsikt
Garderob
Sök lediga rum
5
Standard Hytt (1 Familjevåningssäng)
1 våningssäng
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Kyl
Tepåse
Trädgårdsutsikt
Garderob
Sök lediga rum
3
Standardhytt
1 bäddsoffa
Gratis Wi-Fi
Rökning ej tillåtet
Kyl
Tepåse
Trädgårdsutsikt
Garderob
Sök lediga rum
Verifierade recensioner
Genomsnittet för liknande boenden i Tørberget
Recensioner nämner ofta
Jonas
19 februari 2026
Rymlig stuga och trevlig personal
Sabrina
27 februari 2026
The room was tidy and clean! The staff is kind and always helpful. We felt welcomed like part of the family. We had a really wonderful time. We will definitely come back. The dog sledding experience with the huskies was something neither I nor my family will ever forget. Everything was perfectly organized.
Översätt
Hama
12 januari 2026
We absolutely loved our stay in this charming hut! It was the perfect escape—incredibly cozy, thoughtfully equipped, and spotlessly clean. Waking up to the quiet surroundings was so relaxing. We can't recommend it highly enough and hope to return soon!
Översätt
KutuBuku
19 augusti 2023
Definitely love this place. The room was clean and there was a private fridge. The shared toilet and common kitchen were clean enough. The facilities were good enough, although the location wasn't so strategic (far from amenities) and there was an extra fee for bed sheets, pillow covers, and towels. Friendly owners. We will stay there again if we visit Trysil in the future, and we recommend others to do the same.
Översätt
Caroline Åström
1 juli 2024
Helt ok overnatting for 1 natt, dårlige/slitte senger.
Översätt
Annika
20 april 2026
Rummet var slarvigt städat, bakom soffan fanns det stora dammråttor och pappersskräp, i taket stora spindelväv.
Toaletter, duschar och gemensamt kök/disk städades inte på de fyra dygnen vi var där, samma dammråttor och fulla papperskorgar stod kvar.
Utemiljön på campingen var sliten och en massa bråte och trasiga saker överallt.
Såg inte till någon av personalen på de fyra dagarna vi var där.
Översätt
Anas
25 februari 2026
Bedste ophold! De sødeste mennesker, de sødeste hunde. Gode omgivelser, gode faciliteter og overordnet skønt ophold!
Översätt
Benjamin
31 januari 2026
Rigtig fine små hytter og værterne er super venlige, fortæller lystigt og passioneret om deres slædehunde. Kan klart anbefales
Översätt
Erik
6 februari 2026
Meget venligt personale. Hytten var ren og pæn. Dog skal man medbringe sit eget sengetøj.
Översätt
Tjänster och bekvämligheter
Boendepolicyer
Tider för in- och utcheckning
Incheckning: 16:00–22:00
Utcheckningstid: 07:00–12:00.
Självincheckning: Kontakta boendet för instruktioner om hur du får kortet/nycklarna
Barnpolicyer
Barn i alla åldrar är välkomna på det här boendet.
Ytterligare avgifter kan debiteras för barn som sover i befintliga sängar. Lägg till antalet barn för att få ett mer korrekt pris.
Spjälsängar och extrasängar
Policyerna för extrasängar och spjälsängar kan variera beroende på rumstyp. Se rumstypens information för mer detaljer.
Sällskapsdjur
Sällskapsdjur är tillåtna på begäranGratis
Assistansdjur
Assistansdjur är tillåtna på begäran
Ålderskrav
Huvudgästen som checkar in måste vara minst 18 år gammal
Betala på hotellet
- Kontant
Juridisk information
Det här boendet sköts av en professionell värd. Professionella värdar är parter som agerar i syften som rör deras affärsverksamhet eller yrke och betraktas som näringsidkare enligt EU:s lagstiftning.
Visa alla
Beskrivning av boende
Lokalt hotellnamn: Sæteråsen Hytter & Camping Trysil
- Antal rum: 14
Telefonnummer:+47-40054741
Located in Trysil, Sæteråsen Hytter & Camping is within a 10-minute drive of Trysil Bike Arena and Hoyt & Lavt Adventure Park. This family-friendly campground is 6.8 mi (10.9 km) from T6 Eventyr and 6.8 mi (10.9 km) from T2 Fjellekspressen.
Pamper yourself with onsite massages or enjoy recreation amenities such as bicycles to rent. Additional features at this campground include complimentary wireless internet access, an arcade/game room, and ski storage.
Featured amenities include express check-in, express check-out, and multilingual staff. Free self parking is available onsite.
Make yourself at home in one of the 14 guestrooms, featuring kitchenettes with refrigerators and stovetops. Rooms have private furnished patios. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Conveniences include coffee/tea makers and free tea bags/instant coffee, and housekeeping is provided on request.
Du kanske undrar
Vilka in- och utcheckningstider gäller på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Incheckningen på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil öppnar 16:00-22:00 och utcheckning ska ske senast kl. 12:00.Vilka in- och utcheckningstider gäller på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Är sällskapsdjur välkomna på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Ja, sällskapsdjur är vanligen välkomna på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil, men det är alltid bäst att ringa i förväg och bekräfta.Är sällskapsdjur välkomna på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Serverar Sæteråsen Hytter & Camping Trysil frukost?
Nej, Sæteråsen Hytter & Camping Trysil serverar inte frukost. Serverar Sæteråsen Hytter & Camping Trysil frukost?
Hur mycket kostar det att bo på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Priserna på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil kan ändras beroende på datum, hotellpolicy och andra faktorer. För att se gällande priser anger du de datum du önskar bo på hotellet.Hur mycket kostar det att bo på Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Den närmaste flygplatsen är Sälen-Scandinavian Mountains flygplats och den ligger avstånd från hotellet (fågelvägen): 32,2 km.Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till Sæteråsen Hytter & Camping Trysil?
Vad har Sæteråsen Hytter & Camping Trysil för avbokningspolicy?
Avbokningspolicyn för Sæteråsen Hytter & Camping Trysil varierar beroende på rumstyp och bokningsvillkor.Vad har Sæteråsen Hytter & Camping Trysil för avbokningspolicy?
Om det här boendet
| Genomsnittligt pris från | SEK796 |
|---|---|
| Hotell – antal stjärnor | 2 |
















