R&B la Gerla Blu
Välj datum
-
Välj datum
1 natt
R&B la Gerla Blu

R&B la Gerla Blu

Visa på karta
Vi erbjuder prisgaranti
Höjdpunkter
Rum med bergsutsikt
Frukostbufféer
Svit
Grillat
Trädgård
+4 till
Bekvämligheter
Alla bekvämligheter
Beskrivning av boende
Visa fler
Renlighet8,7
Bekvämligheter8,7
Läge och interiör8,7
Service8,7
Omgivningar
Flygplats: Trieste – Friuli Venezia Giulia Airport
(72,6 km)
Tåg: Carnia
(14,8 km)
Tåg: Venzone
(20,3 km)
Landmärken: Castello di Colle Mazeit
(570 min.)
Landmärken: Pieve di San Martino
(1,5 km)
Landmärken: Skate park playground
(1,7 km)
Visa på karta
6

Rum med Balkong och Bergsutsikt(queen size-säng)

1 queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
TV
Dusch
Bergsutsikt
Rumsinformation
Sök lediga rum
7

Dubbelrum/tvåbäddsrum, balkong, bergsutsikt (Mansard)

2 enkelsängar och 1 dubbelsäng
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
TV
Dusch
Bergsutsikt
Rumsinformation
Sök lediga rum
5

Trebäddsrum med bergsutsikt och balkong

1 enkelsäng och 1 queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Privat badrum
TV
Dusch
Bergsutsikt
Rumsinformation
Sök lediga rum
3

Familjesvit med 1 sovrum och utsikt över bergen

1 enkelsäng 1 bäddsoffa och 1 queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Kyl
TV
Dusch
Bergsutsikt
Rumsinformation
Sök lediga rum
5

Rum Accesible(queen size-säng)

1 queen size-säng
Rökning ej tillåtet
Duschsits
Uppvärmning
LCD-tv
Tillgänglighetsanpassad dusch
Rumsinformation
Sök lediga rum
Dölj rumstyper

Verifierade recensioner
Genomsnittet för liknande boenden i Verzegnis
Recensioner nämner ofta
Verified traveler
21 maj 2025
Amazing Fantastic! Staff is very helpful and nice, but not all of them speaks english. Was not a problem. Room was well prepared and super clean! The room had a working tower dryer, which I thought was impossible in Italy! Everything worked better than expected.
Översätt
Brenda
4 oktober 2024
Wonderful We found our room very comfortable and breakfast was delicious. The table was beautifully prepared.
Översätt
Jean-Yves
3 september 2025
Fin de saison Les chambres sont dans une maison rénovée. L'accueil était correct. Dans la chambre bon point, il y a un réfrigérateur. Mais en ce qui concerne le mobilier c'est vieillot, la literie demanderait aussi à être changée. Un point qui me semble abusif, les horaires. Arrivée à partir de 17h départ à 10h30
Översätt
Kai
2 augusti 2025
Um 4:40 Uhr kam der LKW mit den Glascontainern und schepperte mich wach, ab 6:00 Uhr halb stündlich Kirchenglocken. Abgesehen davon sehr ruhig, Parkplatz vor der Haustür Restaurant in Geh-Nähe, frische Zimmer, freundlichste Begrüßung zum leckeren Frühstück.
Översätt
Jinsung
26 december 2025
다른건 다 좋았는데 위치가 아쉽고.. 옆에 교회가 있어서 종소리가 너무 많이 들린다
Översätt

Tjänster och bekvämligheter

Boendepolicyer

Tider för in- och utcheckning
Incheckning: 17:00–22:30
Utcheckningstid: 08:00–10:30.
Barnpolicyer
Barn i alla åldrar är välkomna på det här boendet.
Ytterligare avgifter kan debiteras för barn som sover i befintliga sängar. Lägg till antalet barn för att få ett mer korrekt pris.

Spjälsängar och extrasängar
Policyerna för extrasängar och spjälsängar kan variera beroende på rumstyp. Se rumstypens information för mer detaljer.

Frukost
StilBuffé
Öppettider[Mån - Sön] 07:30-10:30 Öppet
ÅlderAvgift
Vuxen
Buffé:8,00 EUR (cirka 88,33 kr) per person
Ytterligare avgifter för frukost inkluderas inte i totalbeloppet och måste betalas på boendet.

Sällskapsdjur
Sällskapsdjur är tillåtna på begäranExtra kostnad
Avgift: 10,00 EUR (cirka 110,41 kr) per sällskapsdjur och natt

Ålderskrav
Huvudgästen som checkar in måste vara minst 18 år gammal

Betala på hotellet

  • Kontant
Certifieringsinformation
Licensnummer:IT030132B4VC7FOW7N

Juridisk information
Det här boendet sköts av en professionell värd. Professionella värdar är parter som agerar i syften som rör deras affärsverksamhet eller yrke och betraktas som näringsidkare enligt EU:s lagstiftning.
Visa alla

Beskrivning av boende

Lokalt hotellnamn: B&B La Gerla Blu
  • Antal rum: 4
Telefonnummer:+39-0433-44646
With a stay at R&B La Gerla Blu in Verzegnis, you'll be within a 15-minute drive of Lago di Cavazzo and Church of Villa Santina. This bed & breakfast is 4.6 mi (7.4 km) from Plera Waterfall and 8.9 mi (14.4 km) from Terme di Arta.
Take in the views from a terrace and a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access.
At R&B La Gerla Blu, enjoy a satisfying meal at the restaurant. Buffet breakfasts are available daily from 7:30 AM to 10:30 AM for a fee.
Featured amenities include luggage storage, laundry facilities, and a library. Free self parking is available onsite.
Stay in one of 4 guestrooms featuring flat-screen televisions. Rooms have private balconies. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms feature showers with rainfall showerheads and bidets.

Du kanske undrar

Vilka in- och utcheckningstider gäller på R&B la Gerla Blu?

Incheckningen på R&B la Gerla Blu öppnar 17:00-22:30 och utcheckning ska ske senast kl. 10:30.

Är sällskapsdjur välkomna på R&B la Gerla Blu?

Ja, sällskapsdjur är vanligen välkomna på R&B la Gerla Blu, men det är alltid bäst att ringa i förväg och bekräfta.

Hur mycket kostar det att bo på R&B la Gerla Blu?

Priserna på R&B la Gerla Blu kan ändras beroende på datum, hotellpolicy och andra faktorer. För att se gällande priser anger du de datum du önskar bo på hotellet.

Hur tar jag mig från den närmaste flygplatsen till R&B la Gerla Blu?

Den närmaste flygplatsen är Trieste – Friuli Venezia Giulia Airport och den ligger avstånd från hotellet (fågelvägen): 72,6 km.

Vad har R&B la Gerla Blu för avbokningspolicy?

Avbokningspolicyn för R&B la Gerla Blu varierar beroende på rumstyp och bokningsvillkor.

Om det här boendet

Närmaste tågstationCarnia
Avstånd till tågstation14.75KM
Genomsnittligt pris frånSEK1433
Hotell – antal stjärnor3