Home
/
Ayía Roúmeli
Ayía Roúmeli
Utforska Ayía Roúmeli
Saker att göra i Ayía Roúmeli
Topp 10 attraktioner i Ayía Roúmeli
‹
›
Chania
5,3
Chania · 32 km från Ayía Roúmeli
Kostnadsfri attraktion
Nr 1 av Bästa saker att göra i Kreta
Elafonissi Beach
4,8
Inachori · 38,4 km från Ayía Roúmeli
Kostnadsfri attraktion
Nr 3 av Bästa saker att göra i Kreta
Old Venetian Port of Chania
4,6
Chania · 32,3 km från Ayía Roúmeli
Kostnadsfri attraktion
2026 Europa 50 - Nattattraktioner
Oia
7,5
Grekland · Thira
Kostnadsfri attraktion
2026 Global 100 - Bästa saker att göra
Santorini
7,0
Grekland · Thira
Kostnadsfri attraktion
Nr 1 av Bästa saker att göra i Firá
Three Bells of Fira
6,1
Grekland · Firá
Kostnadsfri attraktion
Fira
6,0
Grekland · Firá
Kostnadsfri attraktion
Nr 3 av Bästa saker att göra i Santorini Island
Red beach
5,6
Grekland · Thira
Kostnadsfri attraktion
Nr 11 av Bästa saker att göra i Grekland
Archaeological site of Mycenae
5,7
Grekland · Mykines
Omedelbart tillträde
Boka nu för idag
Från 148,12 BRL
Utvald till Bästa saker att göra i Grekland
Castle of Oia
5,0
Grekland · Thira
Väsentligheter för resan
eSIM
Europeiskt universellt 5G/4G eSIM | Stöd för flera nätverk, stöder all AI och TikTok | 500 MB/dag - 50 GB totalt | 1–90 dagar | Fakturering dygnet runt | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Europa 4G/5G eSIM | Dagspaket / Total datamängd | 1-30 dagar | 24-timmars debitering | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Balkan 11 länder 5G eSIM | Alla AI & TikTok | 1–30 dagar | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Europa (40 länder) 5G eSIM | Stöder Google Maps/TikTok/ChatGPT | Dagliga / Totala dataplaner | Debitering per kalenderdag | 1–90 dagar | QR-kod
Visa alla eSIM
Utforska Ayía Roúmeli på kartan
Vanliga frågor
Vad är Ayía Roúmeli känt för?
−
Ayía Roúmeli är känt för sitt stora utbud av attraktioner och saker att göra. Här är några höjdpunkter:
Chania
,
Elafonissi Beach
och
Old Venetian Port of Chania
.
Vilka aktiviteter måste du testa i Ayía Roúmeli?
−
Överväg
Anländer med kryssning till Chania - Port of Souda
,
Resa till Elafonissi Beach från Chania
och
Från Kissamos Province: Båt kryssning till Balos Lagoon
i Ayía Roúmeli. Tillgänglighet och resplaner ändras, så kontrollera den senaste informationen innan du bokar.