Home
/
Fengshan County
Fengshan County
Utforska Fengshan County
Saker att göra i Fengshan County
Topp 10 attraktioner i Fengshan County
‹
›
Nr 1 av Bästa saker att göra i Hechi
Sanmenhai Area
7,7
Fengshan County · 15,5 km från centrum
Boka nu för imorgon
Avboka när som helst
Från 37 925 KRW
Jiangzhou Underground Corridor
5,3
Fengshan County · 24,4 km från centrum
Shegeng Cave
4,6
Fengshan County · 15,1 km från centrum
Nr 2 av Bästa saker att göra i Hechi
Baimo Cave
7,2
Bama Yao Autonomous County · 28,7 km från Fengshan County
Omedelbart tillträde
Boka nu för idag
Avboka när som helst
11% rabatt
Från 14 971 KRW
Nr 4 av Bästa saker att göra i Baise
Haokun Lake
7,0
Lingyun County · 49,9 km från Fengshan County
Nr 3 av Bästa saker att göra i Hechi
Bama Birds Rock
7,0
Bama Yao Autonomous County · 37,5 km från Fengshan County
Omedelbart tillträde
Boka nu för idag
Avboka när som helst
5% rabatt
Från 16 967 KRW
Panyang River Scenic Area
6,4
Bama Yao Autonomous County · 40,6 km från Fengshan County
Kostnadsfri attraktion
Nr 1 av Bästa saker att göra i Leye County
Luomei Lotus Cave
6,1
Leye County · 55,8 km från Fengshan County
Omedelbart tillträde
Boka nu för idag
Avboka när som helst
Från 15 969 KRW
Nr 7 av Bästa saker att göra i Hechi
The Crystalpalace Bama
6,1
Bama Yao Autonomous County · 27,3 km från Fengshan County
Omedelbart tillträde
Boka nu för idag
Avboka när som helst
18% rabatt
Från 24 551 KRW
Nr 3 av Höstvy attraktioner i Hechi
Bama Longevity Village
5,6
Bama Yao Autonomous County · 31,6 km från Fengshan County
Kostnadsfri attraktion
Väsentligheter för resan
eSIM
Kina 5G eSIM | Daglig surf/data | 1-30 dagar | 24-timmars debitering | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Kina/Hongkong/Macao 5G eSIM | Dagspaket / Total datamängd | 24-timmars debitering | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Fastlandskina · Hong Kong · Macau 5G eSIM | 5 mobiloperatörer · AI & TikTok | 1–365 dagar | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Fastlandskina 5G eSIM | Stöder Google Maps / ChatGPT | Dags-/totala dataplaner | 24-timmars fakturering | 1–365 dagar | QR-kod
Visa alla eSIM
Utforska Fengshan County på kartan
Vanliga frågor
Vad är Fengshan County känt för?
−
Fengshan County är känt för sitt stora utbud av attraktioner och saker att göra. Här är några höjdpunkter:
Sanmenhai Area
,
Jiangzhou Underground Corridor
och
Shegeng Cave
.
Vilka aktiviteter måste du testa i Fengshan County?
−
Överväg
Dagstur i Guangxi: Baise Luomei Lotusgrottan + Dashiwei Tiankeng-gruppen + Haokun-sjön med kinesisk-engelsk service
,
1-dagarsutflykt till Bamodong och Bainiaoyan med hyrbil | Privat anpassad | Bekymmersfri resa med charterbil
och
Guangxi Nanning: Långlivad By + Baimo Grotta + Bainiao Klippan | Anpassningsbar resplan | Charterbil | En bokning en grupp
i Fengshan County. Tillgänglighet och resplaner ändras, så kontrollera den senaste informationen innan du bokar.