Home
/
Sankt Goar
Sankt Goar
Utforska Sankt Goar
Saker att göra i Sankt Goar
Topp 10 attraktioner i Sankt Goar
‹
›
Nr 18 av Nattattraktioner i Tyskland
Drosselgasse
5,5
Rüdesheim am Rhein · 24,3 km från Sankt Goar
Kostnadsfri attraktion
Nr 1 av Bästa saker att göra i Vorarlberg
Rhine Gorge
4,2
Sankt Goar · 1,4 km från centrum
Kostnadsfri attraktion
Nr 2 av Bästa saker att göra i Rheinland-Pfalz
Deutsches Eck (German Corner)
4,9
Koblenz · 24,9 km från Sankt Goar
Kostnadsfri attraktion
Nr 4 av Nattattraktioner i Tyskland
Main Tower
6,8
Frankfurt · 68,5 km från Sankt Goar
Nr 6 av Nattattraktioner i Tyskland
The Roman Forum
6,7
Frankfurt · 69,2 km från Sankt Goar
Kostnadsfri attraktion
Nr 4 av Bästa saker att göra i Frankfurt
Goethe House
6,1
Frankfurt · 68,9 km från Sankt Goar
Nr 5 av Bästa saker att göra i Frankfurt
Staedel Museum
6,1
Frankfurt · 68,7 km från Sankt Goar
Boka nu för imorgon
Från 26,51 EUR
Nr 6 av Bästa saker att göra i Frankfurt
Museumsufer
6,1
Frankfurt · 69,7 km från Sankt Goar
Nr 11 av Nattattraktioner i Tyskland
Frankfurt Cathedral
6,0
Frankfurt · 69,5 km från Sankt Goar
Nr 8 av Bästa saker att göra i Frankfurt
Römer City Hall
5,8
Frankfurt · 69,2 km från Sankt Goar
Kostnadsfri attraktion
Väsentligheter för resan
eSIM
Europeiskt universellt 5G/4G eSIM | Stöd för flera nätverk, stöder all AI och TikTok | 500 MB/dag - 50 GB totalt | 1–90 dagar | Fakturering dygnet runt | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Europa 4G/5G eSIM | Dagspaket / Total datamängd | 1-30 dagar | 24-timmars debitering | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Europa (40 länder) 5G eSIM | Stöder Google Maps/TikTok/ChatGPT | Dagliga / Totala dataplaner | Debitering per kalenderdag | 1–90 dagar | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Tyskland 5G eSIM | Stöd för all AI & TikTok · Dubbelt nätverk | 500MB/dag - Totalt 100GB | 1-60 dagar | 24-timmars debitering | QR-kod
Visa alla eSIM
Utforska Sankt Goar på kartan
Vanliga frågor
Vad är Sankt Goar känt för?
−
Sankt Goar är känt för sitt stora utbud av attraktioner och saker att göra. Här är några höjdpunkter:
Drosselgasse
,
Rhine Gorge
och
Deutsches Eck (German Corner)
.
Vilka aktiviteter måste du testa i Sankt Goar?
−
Överväg
Dagstur i Tyskland från Frankfurt till Rhendalen inklusive lunch/sommarbåttur
,
Dagstur med privatbil i Tyskland: Heidelbergs slott + Rhendalen + Rüdesheim
och
Dagstur med privat transport: Frankfurts barnmuseum + Holbeins bro + Senckenbergs naturhistoriska museum
i Sankt Goar. Tillgänglighet och resplaner ändras, så kontrollera den senaste informationen innan du bokar.