Home
/
Ximeng Va Autonomous County
Ximeng Va Autonomous County
Utforska Ximeng Va Autonomous County
Saker att göra i Ximeng Va Autonomous County
Topp 10 attraktioner i Ximeng Va Autonomous County
‹
›
Mengsuo Longtan Lake
4,4
Ximeng Va Autonomous County · 853 m från centrum
Longmoye Holy Land
4,0
Ximeng Va Autonomous County · 508 m från centrum
Likan Waterfall
3,6
Ximeng Va Autonomous County · 2,3 km från centrum
Nr 1 av Höstvy attraktioner i Pu'er
Jingmai Mountain Tea Forest Cultural Scenic Area
6,4
Lancang Lahu Autonomous County · 66,1 km från Ximeng Va Autonomous County
Kostnadsfri attraktion
Utvald till Bästa saker att göra i Lancang Lahu Autonomous County
Nuogan Ancient Village
6,0
Lancang Lahu Autonomous County · 63,9 km från Ximeng Va Autonomous County
Kostnadsfri attraktion
Utvald till Bästa saker att göra i Lancang Lahu Autonomous County
Wengji Bulang Old Village
5,3
Lancang Lahu Autonomous County · 67,5 km från Ximeng Va Autonomous County
Kostnadsfri attraktion
Nr 1 av Bästa saker att göra i Lincang
Wengding Village
6,5
Cangyuan Va Autonomous County · 82,8 km från Ximeng Va Autonomous County
Omedelbart tillträde
Boka nu för idag
Avboka när som helst
Från 95,00 kr
Nr 3 av Bästa saker att göra i Lincang
Cangyuan Rock Paintings
5,1
Cangyuan Va Autonomous County · 74,9 km från Ximeng Va Autonomous County
Nr 2 av Bästa saker att göra i Lincang
Tiankeng
5,2
Cangyuan Va Autonomous County · 78,6 km från Ximeng Va Autonomous County
2026 Global 100 - Familjevänliga attraktioner
Wild Elephant Valley
8,6
Kina · Jinghong
Boka nu för imorgon
Avboka när som helst
Från 87,00 kr
Väsentligheter för resan
eSIM
Kina 5G eSIM | Daglig surf/data | 1-30 dagar | 24-timmars debitering | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Kina/Hongkong/Macao 5G eSIM | Dagspaket / Total datamängd | 24-timmars debitering | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Fastlandskina · Hong Kong · Macau 5G eSIM | 5 mobiloperatörer · AI & TikTok | 1–365 dagar | QR-kod
Visa alla eSIM
eSIM
Fastlandskina 5G eSIM | Stöder Google Maps / ChatGPT | Dags-/totala dataplaner | 24-timmars fakturering | 1–365 dagar | QR-kod
Visa alla eSIM
Utforska Ximeng Va Autonomous County på kartan
Vanliga frågor
Vad är Ximeng Va Autonomous County känt för?
−
Ximeng Va Autonomous County är känt för sitt stora utbud av attraktioner och saker att göra. Här är några höjdpunkter:
Mengsuo Longtan Lake
,
Longmoye Holy Land
och
Likan Waterfall
.
Vilka aktiviteter måste du testa i Ximeng Va Autonomous County?
−
Överväg
Dagstur i Yunnan: Tengchongs Rehai-scenområde + Guo Shang-kyrkogården + Dieshui-floden med kinesisk-engelsk service
,
Dagstur till Wengji gamla by + Nuogan gamla by + Jingmai-berget [Ren resa med 4-8 personers affärsgrupp]
och
[Avresa Puer - 2-8 personer] Nuogan antika by + Jingmai-bergets antika teträdgård + Wengji antika by en dagstur
i Ximeng Va Autonomous County. Tillgänglighet och resplaner ändras, så kontrollera den senaste informationen innan du bokar.