>
Amsterdam till Düsseldorf

Jämför priser för att resa från Amsterdam till Düsseldorf

Sök efter biljetter från Amsterdam till Düsseldorf under de kommande 7 dagarna. Flyg från 118 EUR. Tåg från 20 EUR. Bussar från 14 EUR.
Flyg
118 EUR|3 tim 55 min
Tåg
20 EUR|2 tim 7 min
Bussar
14 EUR|1 tim 50 min
362 EUR
160 EUR
137 EUR
168 EUR
200 EUR
143 EUR
195 EUR
235 EUR
199 EUR
185 EUR
199 EUR
155 EUR
118 EUR
136 EUR
easyJet
Billigaste
9 tim 15 min
Amsterdam-Schiphols flygplatsDüsseldorfs flygplats
160 EUREnkel
Search
1 mellanlandning
KLM Royal Dutch Airlines
Snabbast
45min
Amsterdam-Schiphols flygplatsDüsseldorfs flygplats
494 EUREnkel
Search
Direkt
Scandinavian Airlines
4 tim 15 min
Amsterdam-Schiphols flygplatsDüsseldorfs flygplats
298 EUREnkel
Search
1 mellanlandning
Lufthansa
11 tim 45 min
Amsterdam-Schiphols flygplatsDüsseldorfs flygplats
336 EUREnkel
Search
1 mellanlandning
  • Priser som visas från Amsterdam till Düsseldorf är de beräknade lägsta priserna som hittats under de senaste 24 timmarna för resor inom de kommande 7 dagarna.

Jämför flyg, tåg och bussar från Amsterdam till Düsseldorf

Det billigaste sättet att ta sig från Amsterdam till Düsseldorf kostar endast 16 EUR i genomsnitt med Bussar, och det snabbaste sättet tar bara 48min med Flyg. Hitta det resealternativ som passar dig bäst.

Flight
Flyg Snabbast
Genomsnittligt pris 163 EUR
Genomsnittlig varaktighet 48min
Avgångstid --
Direktalternativ
Sök flyg
Train
Tåg
Genomsnittligt pris 29 EUR
Genomsnittlig varaktighet 3 tim 21 min
Avgångstid 05:32 - 08:53
Direktalternativ
Bus
Bussar Billigaste
Genomsnittligt pris 16 EUR
Genomsnittlig varaktighet 4 tim 33 min
Avgångstid 07:45 - 07:45
Direktalternativ

· Sammanlagd tid före avgång: Beräknad restid till avreseplatsen, plus standardincheckning, säkerhetskontroll och väntetid

När är det billigast att resa från Amsterdam till Düsseldorf?

Vilken dag är det billigast att resa med tåg från Amsterdam till Düsseldorf?

Genomsnittliga tågpriser från Amsterdam till Düsseldorf för de kommande 7 dagarna, baserat på sökningar av Trip.com-användare.

Baserat på data från Trip.com är den billigaste dagen att resa med tåg från Amsterdam till Düsseldorf onsdag, med ett genomsnittspris på 21 EUR.

46 EUR
34 EUR
21 EUR
9 EUR
    Billigaste
  • 26 okt.
  • 27 okt.
  • 18 nov.
  • 5 nov.
  • 13 nov.
  • 7 nov.
  • 25 okt.

Vilken dag är det billigast att resa från Amsterdam till Düsseldorf med buss?

Genomsnittspriset för en buss från Amsterdam till Düsseldorf hittat av Trip.com-användare under de kommande 7 dagarna.

Baserat på data från Trip.com är den billigaste dagen för bussbiljetter från Amsterdam till Düsseldorf måndag, med ett genomsnittspris på 16 EUR.

16 EUR
  • 26 okt.
  • 27 okt.
  • 28 okt.
  • 29 okt.
  • 30 okt.
  • 24 okt.
  • 25 okt.

Rekommenderade hotell i Düsseldorf

Small Luxury Hotels of the World - Breidenbacher Hof
9.5/10
99 Reviews
Small Luxury Hotels of the World - Breidenbacher Hof
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.4 km from downtown
4% off
445 EUR 426 EUR
Kö102 Prime Suites
9.9/10
1 Reviews
Kö102 Prime Suites
hotel-praise
1.12 km from downtown
182 EUR
Steigenberger Icon Parkhotel Düsseldorf
9.2/10
132 Reviews
Steigenberger Icon Parkhotel Düsseldorf
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.36 km from downtown
193 EUR
Sleep Inn Düsseldorf Suites
8.7/10
394 Reviews
Sleep Inn Düsseldorf Suites
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.82 km from downtown
206 EUR

Resetips för resor från Amsterdam till Düsseldorf

Bolag som kör från Amsterdam till Düsseldorf

Deutsche Bahn
FlixBus
Comuto Pro SAS
RegioJet a.s.

Hitta avrese- och ankomstplatser nära Amsterdam och Düsseldorf

Populära flygplatser nära Amsterdam

Amsterdam-Schiphols flygplats (AMS) Amsterdam Nederländerna
Rotterdam-Haags flygplats (RTM) I närheten Rotterdam Nederländerna

Populära flygplatser nära Düsseldorf

Düsseldorfs flygplats (DUS) Düsseldorf Tyskland
Monchengladbach Airport (MGL) Düsseldorf Tyskland
Weezes flygplats (NRN) Düsseldorf Tyskland
Köln-Bonns flygplats (CGN) I närheten Köln Tyskland

Populära tågstationer nära Amsterdam

Amsterdam Centraal Amsterdam Netherlands
Amsterdam Muiderpoort Amsterdam Netherlands
Amsterdam Amstel Amsterdam Netherlands
Amsterdam RAI Amsterdam Netherlands
Amsterdam Science Park Amsterdam Netherlands

Populära tågstationer nära Düsseldorf

Düsseldorf Hbf Düsseldorf Germany
Handelszentrum/Moskauer Str., Düsseldorf Düsseldorf Germany
Pempelforter Straße U, Düsseldorf Düsseldorf Germany
Düsseldorf Wehrhahn Düsseldorf Germany
Berliner Allee Steig 4, Düsseldorf Düsseldorf Germany

Populära busstationer nära Amsterdam

Amsterdam Central (De Ruijterkade) Amsterdam Netherlands
Amsterdam Central Station De Ruijterkade Amsterdam Netherlands
Amsterdam Central (Bus Stop H) Amsterdam Netherlands
Amsterdam Central Train Station Amsterdam Netherlands
AMSTERDAM PRINS HENDRIKPLANTSOEN Amsterdam Netherlands

Populära busstationer nära Düsseldorf

Steinstraße/Königsallee, Düsseldorf Düsseldorf Germany
Victoriaplatz/Klever Str. U, Düsseldorf Düsseldorf Germany
Dusseldorf Flix Bus Station Düsseldorf Germany
Dusseldorf Central Bus Station Düsseldorf Germany
Düsseldorf Worringer Str Düsseldorf Germany

Så här reser du från Amsterdam till Düsseldorf: vanliga frågor

  • How far is it from Amsterdam to Düsseldorf?

    It’s about 184 km (114 mi) from Amsterdam to Düsseldorf.
  • You can travel from Amsterdam to Düsseldorf in 3 different ways: Flyg, Tåg, Bussar.
  • The fastest way to get from Amsterdam to Düsseldorf is by Flyg, with an average journey time of 48 minut. Other modes of transport take longer: Tåg takes on average 3 tim 21 min.Bussar takes on average 4 tim 33 min.
  • The cheapest way to get from Amsterdam to Düsseldorf is by Bussar, with an average price of 16 EUR. Other modes of transport are more expensive: Tåg costs around 29 EUR on avergae.Flyg costs around 163 EUR on average.
  • For trips between Amsterdam and Düsseldorf, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Flyg depart from Amsterdam-Schiphols flygplats and arrive at Düsseldorfs flygplats; Tåg depart from Amsterdam Centraal and arrive at Düsseldorf Hbf; Bussar depart from Amsterdam Central (De Ruijterkade) and arrive at Steinstraße/Königsallee, Düsseldorf.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Amsterdam to Düsseldorf are typically cheapest onsdag, with an average fare of 21 EUR. Flights from Amsterdam to Düsseldorf are typically cheapest måndag, with an average fare of 16 EUR
  • There is a 0min time difference between Amsterdam and Düsseldorf.