>
Osaka till Sendai

Jämför priser för att resa från Osaka till Sendai

Sök efter biljetter från Osaka till Sendai under de kommande 7 dagarna. Flyg från 208 PLN.
Flyg
208 PLN|1 tim 20 min
708 PLN
509 PLN
611 PLN
520 PLN
324 PLN
324 PLN
470 PLN
324 PLN
242 PLN
232 PLN
271 PLN
288 PLN
265 PLN
284 PLN
Peach Aviation
Billigaste
1 tim 25 min
Kansais internationella flygplatsSendai Airport
509 PLNEnkel
Search
Direkt
Japan Airlines
Snabbast
1 tim 15 min
Osaka International AirportSendai Airport
1 065 PLNEnkel
Search
Direkt
Skymark Airlines
1 tim 20 min
Kobe AirportSendai Airport
869 PLNEnkel
Search
Direkt
Japan Airlines
Snabbast
1 tim 15 min
Osaka International AirportSendai Airport
1 065 PLNEnkel
Search
Direkt
  • Priser som visas från Osaka till Sendai är de beräknade lägsta priserna som hittats under de senaste 24 timmarna för resor inom de kommande 7 dagarna.

När är det billigast att resa från Osaka till Sendai?

Vilken månad är det billigast att flyga enkelresa från Osaka till Sendai?

Genomsnittligt flygpris för enkelresor från Osaka till Sendai köpta av Trip.com-användare per månad under de senaste 12 månaderna

Enligt data från Trip.com är den billigaste månaden för flyg från Osaka till Sendai juni, med ett genomsnittspris på 170 PLN. Däremot är den dyraste månaden vanligtvis september, med ett genomsnittspris på upp till 434 PLN.

434 PLN
302 PLN
170 PLN
38 PLN
    Billigaste
  • 434 PLN
    sep.
  • 287 PLN
    okt.
  • 255 PLN
    nov.
  • 217 PLN
    dec.
  • 206 PLN
    jan.
  • 208 PLN
    feb.
  • 245 PLN
    mars
  • 177 PLN
    apr.
  • 185 PLN
    maj
  • 170 PLN
    juni
  • 182 PLN
    juli
  • 218 PLN
    aug.

Vilken dag är det billigast att resa med tåg från Osaka till Sendai?

Genomsnittliga tågpriser från Osaka till Sendai för de kommande 7 dagarna, baserat på sökningar av Trip.com-användare.

Baserat på data från Trip.com är den billigaste dagen att resa med tåg från Osaka till Sendai måndag, med ett genomsnittspris på 548 PLN.

548 PLN
  • 28 sep.
  • 22 sep.
  • 23 sep.
  • 24 sep.
  • 25 sep.
  • 26 sep.
  • 27 sep.

Rekommenderade hotell i Sendai

The Westin Sendai Hotel
9.2/10
297 Reviews
The Westin Sendai Hotel
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
1.44 km from downtown
702 PLN
Tabinoteitaku wa
6/10
1 Reviews
Tabinoteitaku wa
hotel-star hotel-star hotel-praise
12.75 km from downtown
856 PLN
Hotel Zuiho
9/10
86 Reviews
Hotel Zuiho
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
12.83 km from downtown
641 PLN
Sakunami Onsen Yuzukushi Salon Ichinobo
9.2/10
68 Reviews
Sakunami Onsen Yuzukushi Salon Ichinobo
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
23.69 km from downtown
763 PLN

Resetips för resor från Osaka till Sendai

Bolag som kör från Osaka till Sendai

Hitta avrese- och ankomstplatser nära Osaka och Sendai

Populära flygplatser nära Osaka

Osaka International Airport (ITM) Osaka Japan
Kansais internationella flygplats (KIX) Osaka Japan
Kobe Airport (UKB) Osaka Japan
Tajima Airport (TJH) I närheten Toyooka Japan

Populära flygplatser nära Sendai

Sendai Airport (SDJ) Sendai Japan
Yamagata Airport (GAJ) I närheten Yamagata Japan

Så här reser du från Osaka till Sendai: vanliga frågor

  • How far is it from Osaka to Sendai?

    It’s about 616 km (383 mi) from Osaka to Sendai.
  • You can travel from Osaka to Sendai in 1 different ways: Flyg.
  • The fastest way to get from Osaka to Sendai is by Flyg, with an average journey time of 1 timme 15 minut.
  • The cheapest way to get from Osaka to Sendai is by Flyg, with an average price of 297 PLN.
  • For trips between Osaka and Sendai, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Flyg depart from Osaka International Airport and arrive at Sendai Airport.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Osaka to Sendai are typically cheapest juni, with an average fare of 170 PLN. Flights from Osaka to Sendai are typically cheapest måndag, with an average fare of 548 PLN
  • There is a 0min time difference between Osaka and Sendai.