>
Zaragoza till Santander

Jämför priser för att resa från Zaragoza till Santander

Sök efter biljetter från Zaragoza till Santander under de kommande 7 dagarna. Flyg från 161 SAR. Tåg från 241 SAR. Bussar från 165 SAR.
Flyg
161 SAR|8 tim 40 min
Tåg
241 SAR|7 tim 59 min
Bussar
165 SAR|5 tim 40 min
--
569 SAR
582 SAR
--
747 SAR
252 SAR
509 SAR
678 SAR
658 SAR
488 SAR
769 SAR
414 SAR
161 SAR
1 941 SAR
Vueling Airlines
Billigaste|Snabbast
15 tim 15 min
Zaragoza flygplatsSantanders flygplats
569 SAREnkel
Search
2 mellanlandningar
  • Priser som visas från Zaragoza till Santander är de beräknade lägsta priserna som hittats under de senaste 24 timmarna för resor inom de kommande 7 dagarna.

Jämför flyg, tåg och bussar från Zaragoza till Santander

Det billigaste sättet att ta sig från Zaragoza till Santander kostar endast 151 SAR i genomsnitt med Bussar, och det snabbaste sättet tar bara 5 tim 51 min med Bussar. Hitta det resealternativ som passar dig bäst.

Flight
Flyg
Genomsnittligt pris 732 SAR
Genomsnittlig varaktighet --
Avgångstid --
Direktalternativ
Sök flyg
Train
Tåg
Genomsnittligt pris 330 SAR
Genomsnittlig varaktighet 7 tim 59 min
Avgångstid 09:48 - 17:47
Direktalternativ
Bus
Bussar Billigaste Snabbast
Genomsnittligt pris 151 SAR
Genomsnittlig varaktighet 5 tim 51 min
Avgångstid 07:45 - 01:15
Direktalternativ

· Sammanlagd tid före avgång: Beräknad restid till avreseplatsen, plus standardincheckning, säkerhetskontroll och väntetid

När är det billigast att resa från Zaragoza till Santander?

Vilken dag är det billigast att resa med tåg från Zaragoza till Santander?

Genomsnittliga tågpriser från Zaragoza till Santander för de kommande 7 dagarna, baserat på sökningar av Trip.com-användare.

Baserat på data från Trip.com är den billigaste dagen att resa med tåg från Zaragoza till Santander måndag, med ett genomsnittspris på 330 SAR.

330 SAR
  • 28 sep.
  • 29 sep.
  • 24 sep.
  • 25 sep.
  • 26 sep.
  • 27 sep.

Vilken dag är det billigast att resa från Zaragoza till Santander med buss?

Genomsnittspriset för en buss från Zaragoza till Santander hittat av Trip.com-användare under de kommande 7 dagarna.

Baserat på data från Trip.com är den billigaste dagen för bussbiljetter från Zaragoza till Santander måndag, med ett genomsnittspris på 151 SAR.

151 SAR
  • 28 sep.
  • 29 sep.
  • 24 sep.
  • 25 sep.
  • 26 sep.
  • 27 sep.

Rekommenderade hotell i Santander

Eurostars Hotel Real
8.8 /10
106 Reviews
Eurostars Hotel Real
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
2.29 km from downtown
945 SAR
Abba Santander
8.9 /10
80 Reviews
Abba Santander
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
0.34 km from downtown
16% off
396 SAR 331 SAR
Hotel Chiqui
8.8 /10
108 Reviews
Hotel Chiqui
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
2.79 km from downtown
457 SAR
Gran Hotel Sardinero
9.2 /10
52 Reviews
Gran Hotel Sardinero
hotel-star hotel-star hotel-star hotel-star hotel-praise
2.44 km from downtown
418 SAR

Resetips för resor från Zaragoza till Santander

Bolag som kör från Zaragoza till Santander

Renfe
Movelia Tecnologias S.L.

Hitta avrese- och ankomstplatser nära Zaragoza och Santander

Populära flygplatser nära Zaragoza

Zaragoza Bus Station (RZG) Zaragoza Spanien
Zaragoza flygplats (ZAZ) Zaragoza Spanien
Lleida-Alguaire Airport (ILD) I närheten Lleida Spanien

Populära flygplatser nära Santander

Santanders flygplats (SDR) Santander Spanien
Bilbaos flygplats (BIO) I närheten Bilbao Spanien

Populära tågstationer nära Zaragoza

Zaragoza-Delicias Zaragoza Spain
Zaragoza Portillo Zaragoza Spain
Comarca de Zaragoza Zaragoza Spain
Zaragoza-Goya Zaragoza Spain
Zaragoza Miraflores Zaragoza Spain

Populära tågstationer nära Santander

Santander Santander Spain
Valdecilla Santander Spain
Valdecilla La Marga (FEVE) Santander Spain
CAZOÑA Santander Spain
Adarzo Santander Spain

Populära busstationer nära Zaragoza

Zaragoza Av. Cesar Augusto Zaragoza Spain
ZARAGOZA Zaragoza Spain
ZARAGOZA GOYA EST.TREN Zaragoza Spain
Zaragoza Paseo María Agustín Zaragoza Spain
ZARAGOZA.C.ALIERTA,15 Zaragoza Spain

Populära busstationer nära Santander

Santander Universidad De Santander Santander Spain
Santander Avenida Manuel García Lago Santander Spain
ALTO DE MIRANDA Santander Spain
JESUS MONASTERIO 12 Santander Spain
SEVARES Santander Spain

Så här reser du från Zaragoza till Santander: vanliga frågor

  • How far is it from Zaragoza to Santander?

    It’s about 311 km (193 mi) from Zaragoza to Santander.
  • You can travel from Zaragoza to Santander in 3 different ways: Flyg, Tåg, Bussar.
  • The fastest way to get from Zaragoza to Santander is by Bussar, with an average journey time of 5 tim 51 min. Other modes of transport take longer: Tåg takes on average 7 tim 59 min.
  • The cheapest way to get from Zaragoza to Santander is by Bussar, with an average price of 151 SAR. Other modes of transport are more expensive: Tåg costs around 330 SAR on avergae.Flyg costs around 732 SAR on average.
  • For trips between Zaragoza and Santander, travelers typically use the following departure and arrival points: Most Flyg depart from Zaragoza Bus Station and arrive at Santanders flygplats; Tåg depart from Zaragoza-Delicias and arrive at Santander; Bussar depart from Zaragoza Av. Cesar Augusto and arrive at Santander Universidad De Santander.
  • Train, bus, and flight schedules vary by season and day of the week. Based on Trip.com data: Flights from Zaragoza to Santander are typically cheapest måndag, with an average fare of 330 SAR. Flights from Zaragoza to Santander are typically cheapest måndag, with an average fare of 151 SAR
  • There is a 0min time difference between Zaragoza and Santander.